Muzyka

John Belushi upamiętniony w dokumencie. Zobacz zapowiedź

Telewizja Showtime zaprezentowała trailer dokumentalnego filmu o amerykańskiej ikonie kina i telewizji, Johnie Belushim.
Aktor, komik, wokalista - John Belushi był artystą posiadającym wiele talentów i na każdej z tych płaszczyzn osiągnął szczyt popularności. Sukcesy odnosiły komedie "Menażeria", "1941" czy "Blues Brothers " z jego udziałem, znakomicie sprzedawały się płyty zespołu The Blues Brothers, który założył z Danem Aykroydem; za udział w programie "Saturday Night Live" otrzymał nagrodę Emmy. Zmarł tragicznie w 1982 roku, mając zaledwie 33 lata, po zażyciu śmiertelnej dawki mieszanki kokainy i heroiny.

Obraz zatytułowany po prostu "Belushi" powstawał od 2016 roku, z błogosławieństwem wdowy po artyście - Judith Belushi-Pisano. Reżyserii podjął się R.J. Cutler (producent m.in. dokumentu "Marlon Brando o sobie"), a jego projekt oparty został na archiwalnych materiałach oraz wypowiedziach przyjaciół i najbliższych współpracowników Johna Belushiego, by wspomnieć choćby Dana Akroyda, Chevy'ego Chase'a, Harolda Ramisa, Penny Marshall, Ivana Reitmana, Jane Curtin, Johna Landisa, Carrie Fisher, Bruce'a McGilla
czy Candice Bergen.

22 listopada film pojawi się na platformach współpracujących z Showtime.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca