Muzyka

Sezon jesienny „Kultury w Kwarantannie”. Październik z muzyką i literaturą

„Kultura w Kwarantannie” rozszerza działalność na jesień. Twórcy grupy i działający tam artyści, planują szereg wydarzeń, które można odwiedzić, bez wychodzenia z domu. Co polecają organizatorzy na najbliższe dni?

 

Muzyka

Znakomite podsumowanie pandemicznego sezonu planuje Kuba Blokesz – muzyk, wokalista, wykonawca piosenek i gitarzysta, laureatem kilkunastu festiwali piosenki, autor albumów „Lwów. Szkice Miejskie” i „Morawska Brama” (wraz z zespołem Chwila Nieuwagi). W środę 7 października o 20:45 planowany jest finał jego Ligi Mistrzów - czyli prezentacji utworów najlepszych piosenkopisarzy z prywatnego zestawienia Kuby Blokesza. Muzyk przez okres trwania pandemii przepracował, zinterpretował wykonania takich twórców jak Jacek Kaczmarski, Jaromir Nohavica, Agnieszka Osiecka, Leonard Cohen, Karel Kryl czy Adam Ziemianin, każdemu poświęcając jeden koncert. W „Finale Ligi Mistrzów” zaprezentuje zestawienie najlepszych utworów każdego z nich.

 

Relacja odbędzie się pod TYM linkiem.

 

Literatura

Literacko-translatorski portal Rozstaje.art planuje natomiast szereg ciekawych spotkań literackich, które pomogą wybrać książki do przeczytania w długie jesienne wieczory. 

Już 8 października odbędzie się spotkanie z Bartoszem Pankiem, autorem książki „U nas każdy jest prorokiem”. To zbiór reportaży, które opowiadają o prawdziwych losach polskich Tatarów w wieku XX i we współczesności. Bartosz Panek to dziennikarz radiowy, reporter, z wykształcenia politolog.

W kolejnych tygodniach października, we wtorki planowane są między innymi spotkania z Piotrem Mareckim (autorem powieści drogi „Polski przydrożnej”) oraz z Walerym Butewiczem, laureatem konkursu Instytutu Literatury na Dziennik pandemiczny. 

Kultura w Kwarantannie powstała z inicjatywy Fundacji Q, Stowarzyszenia Folkowisko i Inicjatywy LWL. Aktualnie zrzesza ponad 66 tysięcy członków i jest jednym z największych grup kulturalnych w polskim segmencie Facebooka. Ideą, którą kierowali się twórcy jest dawanie ludziom otuchy i energii, poczucia, że nie są sami mimo izolacji.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci"

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca