Muzyka

Rusza VII Festiwal Piosenki Gitarowej – edycja NIEPOKORNA!

Redakcja Śpiewnika Wywroty oraz Kasia Melcher z kanału YouTube „Chwyty dozwolone” ogłaszają otwarcie VII Festiwalu Piosenki Gitarowej – edycji NIEPOKORNEJ!

 

 

W festiwalowym konkursie może wziąć udział każdy, kto nagra filmik z własnym wykonaniem utworu na gitarę lub ukulele. Zwycięzcy mogą liczyć na wspaniałe nagrody ufundowane przez Partnerów festiwalu. Tutaj znajdziecie Regulamin VII Festiwalu Piosenki Gitarowej.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 25 października 2020. Finał festiwalu odbędzie się 25 listopada 2020. W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku nie będzie tradycyjnego finału w Warszawie. Całość projektu odbędzie się online, a nagrody zostaną laureatom wysłane pocztą.

Idea Festiwalu Piosenki Gitarowej

 

Pomysłodawczynią Festiwalu Piosenki Gitarowej jest Kasia Melcher, żywiołowa pasjonatka gry na gitarze i śpiewów wszelakich. Kasia od 2018 roku realizuje swoją misję i marzenie – na kanale YouTube Chwyty Dozwolone, uczy tysiące osób w każdym wieku i o różnych gustach muzycznych, gry na gitarze i śpiewu, jednocześnie przekazując za pomocą internetowych łączy i nagrywanych na zupełnym luzie filmików, niesamowicie pozytywną energię i przekonując swoich odbiorców, że marzenia się spełniają jeśli zaczynamy działać...

 

Kasia uczy i „rozdaje piosenki” jak recepty na dobry flow, ładuje muzyczną energią baterie swoich odbiorców. W tym roku zgromadziła już ponad 50 tysięcy subskrybentów i liczba ta stale rośnie! Filmy z jej lekcjami gry na gitarze zostały odtworzone już ponad cztery miliony razy (!), co pokazuje jak bardzo potrzebny i lubiany jest ten niesamowity projekt. Dzięki niemu każdy może uprawiać muzykę i rozwijać swoje umiejętności!

 

Śpiewnik Wywroty i Chwyty Dozwolone

 

W tym roku Śpiewnik Wywroty.pl – największy w polskim Internecie otwarty magazyn chwytów gitarowych i tekstów piosenek, wchodzący w skład serwisu Wywrota.pl poświęconego kulturze, połączył siły z Kasią Melcher tworząc nowy kanał YouTube z lekcjami gry na gitarze i ukulele: Śpiewnik Wywroty. Stąd właśnie...

 

VII – wywrotowa i niepokorna – edycja Festiwalu Piosenki Gitarowej

 

 

Chcemy, żeby tegoroczna edycja Festiwalu Piosenki Gitarowej była odważna i niepokorna. Właśnie z taką propozycją wychodzimy do Was, drodzy pasjonaci sześciu strun, bądźcie: NIEPOKORNI i WYWROTOWI! Zagrajcie naprawdę odważnie! Oto wyzwanie VII FPG.

 

 

Jury VII Festiwalu Piosenki Gitarowej

 

 

Każda edycja to inne Jury – to oni – znakomici muzycy, producenci, osobowości polskiej sceny muzycznej – nadają charakter wydarzeniu. W tym roku skład jury będzie zupełnie wyjątkowy, gdyż do udziału w przedsięwzięciu udało nam się zaprosić muzyków z absolutnego topu polskiej sceny muzycznej. Oprócz Kasi Melcher w jury zasiądą: Magda RutaTomek Serek" KrawczykWojciech Orszewski (aka Vojto Monteur).

 

 

Magda Ruta to pochodząca z Włodawy wyrazista i charyzmatyczna artystka doskonale znana na warszawskiej scenie muzycznej. Ta energetyczna, obdarzona silnym i jednocześnie subtelnym głosem wokalistka i autorka niebanalnych tekstów o charakterystycznym wizerunku, wydała w marcu tego roku swoją debiutancką płytę pt. „Nie wiem czy będę”. Album ten spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno fanów jak i krytyki. Na sukces debiutu Magdy niemały wpływ miała współpraca z Tomaszem „Serkiem” Krawczykiem, znakomitym gitarzystą i producentem.

 

 

Tomasz „Serek” Krawczyk to doświadczony, znany i ceniony gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny, mający na swoim koncie współpracę z największymi osobowościami polskiej sceny muzycznej i niezliczoną ilość projektów, wydanych płyt i zagranych koncertów. Współpraca z Tomaszem „Serkiem” Krawczykiem to gwarancja muzycznej jakości i artystycznego formatu. Do ogromnej grupy muzyków, z którymi Tomasz współpracował należą m.in.: Mela Koteluk, Kaja, Justyna Steczkowska, Urszula Dudziak, Maria Peszek, Lora Szafran i oczywiście Magda Ruta. 

 

Posłuchajcie znakomitego singla Magdy Ruty i Tomasza Serka” Krawczyka pt. „Wybujałe”

 

 

Wojciech Orszewski (aka Vojto Monteur) to niezwykle kreatywny i pracowity muzyk, kompozytor  i producent. Ten znakomity gitarzysta i wirtuoz  instrumentów elektronicznych współtworzył zespół Miloopa, muzyczny projekt Tempus Fantasy; współpracuje z Natalią Lubrano, współtworzy EABS (Electro-Acoustic Beat Sessions), gra w Quartecie Piotra Rachonia, współpracuje z  Leszkiem Możdżerem, a ostatnio wspólnie z Anną Muchnicką wydał płytę z medytacjami „Loving Kindness

 

 

O dotychczasowej historii Festiwalu Piosenki Gitarowej możecie dowiedzieć się więcej oglądając nagrania z kanału YouTube Chwyty Dozwolone.

 

Zpraszamy do udziału w VII FPG  i życzymy wam wspaniałych wykonów! 

 

Redakcja Wywroty.pl

 

 

Redakcja

Redakcja

22 z Internetu
7529 artykułów 1720 tekstów 11 nagrań 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca