Muzyka

Historia Sammy ego Davisa Jr. na dużym ekranie

Studio MGM szykuje biograficzny film o Sammym Davisie Jr.
Obraz zrealizowany zostanie na podstawie książki "Sammy Davis Jr.: My Father", napisanej przez córkę artysty, Tracey Davis oraz Dolores A. Barclay. Scenariusz napisze David Matthews.

Na ekranie poznamy historię muzyka i aktora, jego karierę, ale i nie zawsze idealną relację z córką. - Jestem zachwycona, że taka ekipa przeniesie na duży ekran prywatne i publiczne życie mojego ojca - powiedziała Tracey Davis.

Sammy Davis Jr. urodził się w Harlemie w 1925 roku. Podczas II wojny występował dla amerykańskich żołnierzy. W latach 50. zaczął nagrywać i występować na Broadwayu. Prawdziwą gwiazdą stał się gdy przyłączył się do Franka Sinatry i jego The Rat Pack. Sammy Davis Jr. był jednym z pierwszych czarnoskórych artystów, którzy zdobyli popularność w całej Ameryce i przełamywali rasowe bariery. Artysta związał się m.in z aktorką Kim Novak. Ówczesny producent z Columbia Pictures Harry Cohn zagroził, że wybije mu drugie oko (pierwsze stracił w wypadku) jeśli nie zakończy romansu z Nowak i nie zwiąże się z czarnoskóra kobietą. W 1960 roku ożenił się ze szwedzka aktorką May Britt, co wzbudziło sporo negatywnych komentarzy. Sammy Davis Jr. miał też niemały dorobek aktorski, w tym role w filmach "Wyścig armatniej kuli" i " Złapać rytm" czy serialach "Tylko jedno życie" i "Szpital miejski".

Palił cztery paczki papierosów dziennie co zapewne nie było bez wpływu na to, że zmarł na raka krtani mając 64 lata.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca