Muzyka

MAPA, „Przejdź do pozycji dziecka” – dziś premiera nowego singla i klipu Magdy Pasierskiej i jej teamu!

 

Dziś, 23 października, premierę ma nowy singiel MAPY, czyli nowego zespołu charyzmatycznej wokalistki, Magdaleny Pasierskiej, byłej liderki popularnej grupy Me Myself and I. Klip z utworem Przejdź do pozycji dziecka możecie zobaczyć na platformie YT - Vevo, utwór dostępny jest również na liście New Music Friday Polska w platformie Spotify.

 

Oto link do video: Przejdź do pozycji dziecka

 

Ponieważ jesteśmy w trakcie realizacji wywiadu z MAPĄ, który ukaże się w serwisie Wywrota.pl niebawem, nie będziemy dzisiaj omawiać jej nowego singla. Publikujemy jednak bardzo intrygującą i inspirującą wypowiedź Magdy Pasierskiej, będącą rodzajem poetyckiego dopełnienia jej nowego utworu, przybliżającą nam również ogólną wizję artystyczną wrocławskiej wokalistki.

 

Mapie życzymy sukcesów, a wszystkim czytelnikom naszego serwisu polecamy spokojną i refleksyjną lekturę przemyśleń artystki.

 

PiK

 

*

 

W horoskopie mam księżyc w dwunastym domu, co znaczy, że jestem starą duszą – taką, która wie. Jestem MAPĄ dla samej siebie, jak droga jest celem samym w sobie. Odkrywam w sobie ścieżkę łagodnej świadomości, słyszę głosy zwierząt i roślin, które potrzebują opieki i czułości. Zaglądam w siebie, w swój wewnętrzny kosmos i łączę się z Ziemią, naturą, wszelkim życiem, które przywołuje mnie jak przyjaciółkę i prosi o pomoc.

Droga do łagodnej świadomości zaczyna się w miejscu, w którym porzuciliśmy nasz dziecięcy świat, nasze radosne doświadczanie „tu i teraz” i staliśmy się zachłanni, zaborczy i nieuważni. Nie mamy już czasu na wątpliwości, świat nam się kończy, wypala i szarzeje. Potrzebujemy przemiany.

Muzyka jest moją ścieżką przemiany. Możemy w niej wykrzyczeć naszą niezgodę, wyrzucić z siebie złość i frustrację, obudzić spontaniczność i uważność. Muzyka daje nam szansę, żeby odpuścić, rozluźnić się i oczyścić – jak w jogowej praktyce – wejść w mentalną pozycję dziecka. To łagodna, ale potężna siła przemiany.

Jestem księżycem w dwunastym domu. Skrywaną siłą uzdrawiającej miłości. Jestem MAPĄ, która nie pokazuje celu drogi, ale pomaga odnaleźć siebie. Jestem głosem przebudzenia. Słyszysz?

 

MAPA/red: PiK

 

 

Utwór i video Przejdź do pozycji dziecka zrealizowali:

 

Tekst, muzyka: MAPA, w składzie: Magda Pasierska / Paweł Rychert / Piotr Adamiak; produkcja / mix: Paweł Rychert mastering: Marcin Cichy reżyseria: Sebastian Juszczyk zdjęcia: Paweł Maluśki / Sebastian Juszczyk montaż: Sebastian Juszczyk kostiumy: Adam Królikowski hair / make up: Maciej Kasica występują: Gryź Gruz, Grzegorz Szafarczyk, Katarzyna Bronisz, Iza Polit, Paulina Frąckowiak, Paulina Jarysz, Aleksandra Rózga, Jonasz Rózga - Marciniewicz, Sonia Śpiewak - Meres, Wojciech Meres, Katarzyna Krajewska, Michał Paw, Sławek Wąchała, Michał Michałowicz, Mateusz Michałowicz, Jarosław Siudak, Paweł Witkowski, Janusz Witkowski, Tomasz Kasalik, Tomasz Marzec, Oliwia Pikuła, Bartek Pikuła, Staffi Kalanke, MAPA.

 

 

Paweł Kaczorowski

Paweł Kaczorowski

Polska
78 artykułów 18 tekstów 492 komentarze
Paweł Kaczorowski (PiK), rocznik 1975; studiował filozofię na UWr. Absolwent coachingu i doradztwa filozoficznego UZ. Absolwent Studium Terapii Uzależnień w IPZ PTP. Pracuje jako terapeuta uzależnień. Mieszka w Reykjaviku. Redaktor prowadzący serwisu …
Zasłużeni dla serwisu
Współpraca


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca