Muzyka

Retro-romantyczny Tymek

Tymek zaprezentował nową, retro-romantyczną piosenkę, którą wyprodukowali Kuba Karaś i Wojtek Urbański.
Nagranie nosi tytuł "Oczko w głowie". - Ten utwór pozornie o kobiecie, wcale o niej nie jest - komentuje Tymek. Artysta bardzo dobrze odnalazł się w kompozycji przygotowanej wspólnie przez Kubę Karasia (The Dumplings, KARAŚ/ROGUCKI) oraz Wojtka Urbańskiego (RYSY, Urbanski). Muzycy postawili na oszczędne brzmienie i styl nawiązujący do klimatu późnych lat osiemdziesiątych, opierając produkcję przede wszystkim na dźwiękach analogowych syntezatorów.

Do piosenki powstał stylizowany, retro-romantyczny teledysk, który jeszcze mocniej podkreśla jej przerysowany charakter. Za reżyserię odpowiadają Marcin Gąska oraz Bernard Śmiałek.

Tymoteusz Bucki to przedstawiciel pokolenia artystów, które stanowi o sile współczesnego hip-hopu. Tymek, bo pod takim aliasem tworzy i wydaje muzykę, w brawurowy sposób zaskarbił sobie sympatię i zainteresowanie słuchaczy, którzy na każdy kolejny singiel reagują bardzo entuzjastycznie. Znajduje to potwierdzenie w liczbach. Odsłuchy na serwisach streamingowych i platformie YouTube idą w miliony, a pod jednym z klipów widnieje zawrotne 130 milionów odtworzeń.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 listopada 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca