Muzyka

Yungblud przedstawia "mars"

Yungblud zaprezentował nowy singiel "mars" i towarzyszący mu teledysk.
Utwór promuje album "WEIRD!", który ukaże się 4 grudnia 2020 roku. W piosenkach takich jak "mars", Yungblud odsłania rzadką równowagę pomiędzy pewnością siebie a wrażliwością, którą można usłyszeć w kompozycjach i wykonaniach utworów z "WEIRD!". Czułe opowiadanie historii oraz wokal w akustycznym kawałku artysta dopasował do historii młodej kobiety trans, którą Harrison poznał w trakcie trasy Warped Tour w 2018. - Powiedziała mi, w jaki sposób zachęciła rodziców, by przyszli z nią na koncert i jak to pomogło - wspomina. - Gdy zobaczyli jej społeczność, pomogło im to zrozumieć, że jej coming out jako trans to nie jest tylko "faza" - to jej prawdziwe ja. Popłakałem się, gdy zorientowałem się, jaki wpływ możemy mieć, jak możemy zmieniać perspektywy, po prostu dzięki byciu tym, kim naprawdę jesteśmy.

Urodzony w Yorkshire w Anglii multi-instrumentalista Yungblud (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat.

Debiutował albumem "21st Century Liability" (2018). W październiku 2019 ukazała się EP-ka "the underrated youth", na którą trafił m.in. singiel nagrany wspólnie z Danem Reynoldsem z Imagine Dragons - "original me". Na początku 2020 YUNGBLUD zwyciężył MTV Push: Ones to Watch, znalazł się także na shortliście prestiżowego plebiscytu BBC Sound of. W lutym zwyciężył w kategorii Najlepszy teledysk na NME Awards, a potem triumfował w kategorii Best Push na 2020 MTV EMA.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 listopada 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca