Muzyka

Eric Clapton i Van Morrison nie chcą lockdownu

Eric Clapton i Van Morrison zjednoczyli siły w obliczu pandemii koronawirusa i wspólnie stworzyli anty-lockdownowy utwór.
Van Morrison już od wielu miesięcy aktywnie sprzeciwia się restrykcjom wprowadzanym przez rząd Irlandii Północnej wobec artystów. Polityków swojego kraju nazwał nawet "faszystowskimi despotami". Aby nie poprzestać tylko na słowach, muzyk założył Lockdown Financial Hardship Fund, a pieniądze zbiera m.in. poprzez sprzedaż swoich piosenek. We wrześniu udostępnił numery "No More Lockdown", "Born To Be Free" i "As I Walked Out", teraz przyszła pora na kompozycję nagraną w duecie z Erikiem Claptonem. "Stand And Deliver" będzie można posłuchać od 4 grudnia.

- Bardzo przykro widzieć, jak niewiele koncertów odbywa się z powodu ograniczeń wynikających z lockdownu - uważa Eric Clapton. - Wśród nas jest wiele osób wspierających Vana i jego dążenia do ratowania muzyki granej na żywo. On stanowi dla nas inspirację!

- To bolesne, jak wielu utalentowanych artystów nie ma żadnego znaczącego wsparcia ze strony rządu - przypomniał Morrison. - Ale chcemy ich uspokoić, że codziennie ciężko pracujemy, aby lobbować na rzecz powrotu koncertów i ratować nasz przemysł.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Pati rem
Pati rem 29 listopada 2020, 01:21
popieram
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 listopada 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca