Muzyka

Anna Jurksztowicz w duecie z Krzysztofem Napiórkowskim

Anna Jurksztowicz zaprezentowała nagrany z Krzysztofem Napiórkowskim utwór "Swój kawałek nieba" - trzeci singiel z nowego albumu artystki.
"Swój kawałek nieba" to piosenka dedykowana rozterkom współczesnych ludzi, dotykająca z czułością ich małych i wielkich niedoli długoletnich relacji miłosnych. Teledysk do piosenki nakręcony został w studiu fotograficznym podczas sesji zdjęciowej do albumu "Jestem taka sama", a także na najpiękniejszej plaży na świecie - w Lubiatowie (tam gdzie Tadeusz Konwicki nakręcił swój legendarny debiut "Ostatni dzień lata" 1958 roku)

Nagranie promuje najnowszą, jubileuszową płytę Anny Jurksztowicz "Jestem taka sama". Album ukazał się 4 września, a przygotowany został z okazji 35-lecia pracy twórczej artystki stanowiąc syntezę jej muzycznych poszukiwań łączących pop i nastrojowe melodie. Tworząc swój jubileuszowy krążek w gronie doskonałych kompozytorów i instrumentalistów Anna Jurksztowicz proponuje płytę nastrojową i różnorodną gatunkowo, ale gwarantującą wysoki poziom realizacyjny. Adresuje ją zarówno do wiernych fanów, jak też nowej publiczności, która ceni subtelny klimat z pozytywną nutą popu i muzyczną klasę twórców.

Anna Jurksztowicz to wokalistka, piosenkarka, producentka muzyczna i autorka piosenek. Studiowała śpiew klasyczny, ale zawodowo związała się przede wszystkim z muzyką pop. Już jako nastolatka występowała obok największych gwiazd polskiej estrady a w 1985 roku wygrała Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonała premierowo "Diamentowy kolczyk". Utwór z muzyką Krzesimira Dębskiego i tekstem Jacka Cygana stał się wielkim przebojem zaś kariera Anny Jurksztowicz nabrała międzynarodowego rozpędu.

Gwiazda reprezentowała polską piosenkę na festiwalach w Niemczech, Holandii, Szwecji, Turcji, Egipcie, Indiach, we Włoszech i na Łotwie a w kraju angażowano ją m.in. do nagrań wokalnych w kultowych serialach i filmach (np. "Kingsajz", "Matki, żony i kochanki", "Na dobre i na złe"). Obok popowych hitów artystka realizowała klasyczne i współczesne pieśni do tekstów najwybitniejszych poetów i kompozytorów, jak również projekty z nurtu muzyki kontemplacyjnej ( jest pasjonatką i nauczycielką jogi). Od 2001 roku prowadzi własną firmę wydawniczą Si Music.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 grudnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca