Muzyka

Akustyczne covery Republiki. Posłuchaj "Psów Pawłowa"

Trio Bończyk / Krzywański / Nowak zaprezentowało właśnie singiel z nadchodzącej płyty "Czarno-białe ślady". Utworem promującym album z nowymi, akustycznymi wersjami przebojów Republiki jest piosenka "Psy Pawłowa".
"Czarno-białe ślady" to projekt, który powstał w 2013 roku z okazji kolejnej smutnej rocznicy odejścia Grzegorza Ciechowskiego. Koncert odbył się przy ul. Mysiej 3 w Warszawie w niegdysiejszej siedzibie cenzury. Występ został na tyle ciepło przyjęty, że... "Czarno-białe ślady" trwają już ponad siedem lat, a początkowo dwuosobowy skład - Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański - powiększył się o Kubę Nowaka. W październiku 2020 roku, na zaproszenie dziennikarza Kamila Wicika, w Radiu Gdańsk odbył się intymny koncert, który najpierw został zarejestrowany, a teraz ukazuje się na płycie. Na wydawnictwie wypełnionym nowymi i akustycznymi interpretacjami przebojów Republiki.

- Zagraliśmy zamknięty, wręcz intymny koncert, sprawiając sobie przyjemność występu w świetnym miejscu, w otoczeniu zawodowych realizatorów, prezentując nowe wersje znanych republikańskich utworów - opowiadają muzycy. - Ale w szczególny sposób dotarło też do nas, że każdy przekaz czy artystyczna wiadomość, muszą mieć możliwość dotarcia do odbiorcy. Potrzebujemy tej relacji jak tlenu. A pozbawieni jej pozwalamy na zadawanie zbyt wielu bezradnych pytań o sens naszej drogi. Zapis i przebieg tej sesji nagraniowej poleciał w radiowy eter i pozostaną na tej płycie. Zawsze warto zostawić po sobie jakieś ślady.

Na płycie znalazły się takie utwory jak "Odchodząc", "Arktyka", "Tu jestem w niebie", "Przeklinam cię za to", "Tak tak to ja", "Nie pytaj o Polskę", "Biała flaga", "Tobie wybaczam", "Obcy astronom", "Koniec czasów", a także "Psy Pawłowa", który został wybrany na singiel promujący album.

Album "Czarno-białe ślady" tria w składzie Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański, Kuba Nowak ukaże się 29 stycznia 2021 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 grudnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca