Muzyka

Soen we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie

Szwedzki zespół Soen zapowiedział trasę koncertową, która będzie promować najnowszy album grupy.
Kapela miała przyjechać do Polski już wiosną 2021 roku , ale pandemia pokrzyżowała te plany. Teraz grupa ogłosiła nową rozpiskę europejskiej trasy, z której wynika, że Szwedzi zagrają 14 grudnia w Gdańsku z Drizzly Grizzly oraz 15 grudnia we wrocławskim klubie Pralnia. Dodatkowo grupa pojawi się 15 lutego 2022 roku w warszawskiej Proximie.

Nowe wydawnictwo zespołu ukaże się 29 stycznia 2021 roku nakładem wytwórni Silver Lining Music.

Melodyjna, ciężka, misternie skonstruowana i zróżnicowana - takich słów użył Martin Lopez, perkusista znany z Opeth i Amon Amarth, kiedy zapytano go o to, jak opisałby muzykę swojego zespołu Soen. Recenzenci najczęściej przypisują szwedzkiej formacji łatki "rock progresywny" oraz "progmetal".

Soen zaczął na dobre działać w drugiej dekadzie XXI wieku. Kapela parokrotnie nawiedziła Polskę, zdobyła u nas sporo fanów i dorobiła się nawet statusu jednej z gwiazd festiwalu Prog In Park. Wtedy w grupie nie było już genialnego Steve'a DiGiorgio, który przewinął się przez skład w początkach, ale był już świetny wokalista Joel Ekelöf. Muzyka Soen oscyluje wokół klimatów Pink Floyd, Katatonii, Tool, czy Opeth. W nagraniach szwedzka załoga chętnie korzysta ze smyczków (skrzypce, wiolonczela), co pięknie słychać, chociażby na wydanym w 2019 roku albumie "Lotus", na którym dodatkowych pięknych dźwięków dodał kwartet smyczkowi Emeli Jeremias. Oprócz Martina i Joela skład Soen uzupełniają jeszcze Stefan Stenberg (gitara basowa), Kanadyjczyk Cody Ford (gitara) oraz Lars Ahlund (klawisze, gitara).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 stycznia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca