Muzyka

Lunatic Soul prezentuje klip do numeru "Hylophobia"

Siódmy album Lunatic Soul zatytułowany "Through Shaded Woods" okazał się dużym sukcesem i znalazł się na wysokich pozycjach w wielu rocznych podsumowaniach muzycznych w kraju i na świecie. Właśnie ukazał się najnowszy teledysk do utworu "Hylophobia", który dostępny jest na rozszerzonym wydaniu albumu "Through Shaded Woods".
- "Hylophobia" powstała jako jeden z ostatnich utworów na "Through Shaded Woods" - mówi Mariusz Duda. - Skomponowałem go podczas trasy Riverside. Pierwotnie zastanawiałem się nawet czy nie wykorzystać tego riffu w Riverside, ale fakt, że roboczo nazwałem go "Baba Jaga" w jakiś sposób przeważył na korzyść "słowiańszczyzny" i w ostateczności kompozycja trafiła na bonusowy krążek ostatniej płyty Lunatic Soul. Poza tym kręciła mnie myśl, by zrobić ten riff tylko na kilku basach grających jednocześnie i tak też się stało. Z tego co pamiętam gra tutaj jednocześnie 5 różnych basów, przez co udało się uzyskać ciekawe i oryginalne brzmienie, pasujące - jak najbardziej - do tytułu utworu.

Teledysk do "Hylophobii" stworzyła zaprzyjaźniona z Mariuszem grupa Sightsphere, znana między innymi z teledysków Riverside "Found" czy "Lament" oraz pochodzącej z ostatniej płyty Lunatic Soul kompozycji "Navvie".

- Najnowszy album Lunatic Soul "Through Shaded Woods" mówi o przezwyciężeniu mroku i odnalezieniu w sobie światła - komentuje Mariusz Duda. - A tytułowe "Shaded Woods" to synonim naszych lęków, traum i koszmarów. Oto wizualna wersja przedstawiająca owe lęki i koszmary przygotowana przez moich przyjaciół z grupy Sightsphere. Hylophobia to inaczej irracjonalny lęk przed lasem. Mam nadzieję, że na nią nie cierpicie.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 lutego 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca