Muzyka

Jacob Banks śpiewa o protestach

Jacob Banks wydał zainspirowany protestami singiel "Parade".
"Parade" to singiel zarazem smutny, ale z poczuciem triumfu. Urodzony w Nigerii, mieszkający w Wielkiej Brytanii artysta alt-R&B i soulowy przyznaje, że inspiracją do napisania utworu były protesty wywołane śmiercią George'a Floyda.

- Miałem nadzieję, że poczuję coś w rodzaju dumy, ale nic takiego się nie wydarzyło - mówi Jacob Banks. - Czułem porażkę, że wciąż musimy wychodzić na ulicę w takiej sprawie, po tylu latach. Ryzykujemy swoje zdrowie w czasach pandemii. Jednak, dzięki tym protestom coś przestawiło się w mojej głowie. Bez względu na to, jak długo trwa opresja, cywilizacja nigdy nie pójdzie do przodu bez naszej zgody. To było dla mnie fascynujące odkrycie. Odnalazłem w tym siłę. Społeczeństwo potrzebuje tych, którzy głośno wyrażają swój sprzeciw na liniach frontu i maszerują. Potrzebuje wszystkich marginalizowanych i pozbawionych wsparcia grup, dlatego albo do nas dołącz, albo się do tego przyzwyczaj.

"Parade" to następca wydanych w 2020 singli "Devil That I Know" oraz "Stranger". Debiutancki album Banksa, "Village", spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyki oraz słuchaczy. Artysta wystąpił na pierwszej edycji Salt Wave Festival w Polsce. W maju 2020 wydał także cover piosenki Alicii Keys "Like You´ll Never See Me Again".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 lutego 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca