Muzyka

Pat Metheny na drodze ku słońcu

Pat Metheny prezentuje fragment wieloczęściowej solowej suity na gitarę klasyczną zatytułowanej "Four Paths of Light" pochodzącej z albumu "Road to the Sun".
5 marca, Pat Metheny rozpocznie następny rozdział w swojej karierze. Do serwisów streamingowych i na sklepowe półki trafi wówczas najnowszy album artysty - "Road To The Sun". Płyta składa się z dwóch wieloczęściowych suit, napisanych przez Pata Metheny'ego i wykonanych przez pięciu czołowych, współczesnych gitarzystów klasycznych. Pod koniec zeszłego roku Pat Metheny podzielił się fragmentem utworu tytułowego "Road To The Sun" w wykonaniu Los Angeles Guitar Quartet.

Dziś powraca, by zapowiedzieć czteroczęściową solową suitę gitarową "Four Paths of Light" w wykonaniu laureata nagrody Grammy - Jasona Vieaux. Tym albumem Pat Metheny debiutuje jako kompozytor muzyki kameralnej, jednocześnie poszerzając zbiór swoich dzieł, które do tej pory, zdobyły uznanie w wielu gatunkach muzycznych, od jazzu i rocka po country i new age.

Współpracując z Jasonem Vieaux, Pat Metheny łączy się z gitarzystą, który (jak sam to ujął) "był jednym z moich ulubionych muzyków od pierwszej chwili, gdy go usłyszałem", dodając, że Vieaux "wyróżnia się w graniu fragmentów graniczących z techniczną niemożliwością."

Jason Vieaux dodaje, że "praca z Patem była moim marzeniem. Mimo, że znam na pamięć tak wiele jego improwizowanych solówek, kompozycyjny aspekt jego muzyki był zawsze najważniejszy... kiedy artysta o randze Pata, pisze nie tylko merytoryczne dzieło, ale utwór, który wymaga prawdziwej wirtuozerii, i jest opatrzony jego znakiem jakości, to jest to wielki moment dla gitary klasycznej."


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 lutego 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca