Muzyka

Blady król Bisza

Bisz wraca z nową płytą zatytułowaną "Blady król".
W dzień premiery "Bladego Króla", Bisz wypuścił singiel "Poświęcić wszystko" - jeden z najbardziej osobistych utworów z płyty, na melodyjnym podkładzie Kosy z partiami gitary i wokalizami Moniki Fortuniak.

Jednocześnie na YouTube i w streamie pojawiają się pełne wersje utworów "Tracić" oraz "Blady Król", które wcześniej były prezentowane w tylko w połowie.

Nowa płyta Bisza to współcześnie brzmiący koncept album, na którym melancholia splata się z wewnętrznym buntem. Album w całości wyprodukował znany z "Zim" czy "Idąc na żywioł" Kosa.

- Doświadczenie swoistego katharsis jest ideą przewodnią nowego materiału. Nie bez powodu pojawiają się na nim nawiązania do antyku, tragedii i losu rozumianego jako fatum. Od dawna traktuję swoją artystyczną drogę jako swego rodzaju wiwisekcję - prawdziwego człowieka, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami, w zderzeniu ze współczesnością - mówi Bisz. - Upiorem "Bladego Króla" jest świadomość klęski ideałów. Ważnym wątkiem nowej płyty jest rozprawianie się z kategoriami "sukcesu", "bycia sobą", "wolności" - które dla "Wilka chodnikowego" były istotne, natomiast na nowej płycie zostają zdemaskowane jako fantazmaty.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca