Muzyka

Spięty o mrocznym układzie manipulacji

Spięty zaprezentował klip do utworu "Trybuna małpoludu", który jest pierwszym singlem zapowiadającym jego solowy album "Black Mental".
Reżyserem teledysku jest Marcin Klinger, który odpowiada też za pierwsze klipy Lao Che m.in. "Jestem Słowianinem" i "Did Lirnik".

"Black Mental" to solowa odsłona Spiętego - wokalisty, gitarzysty i lidera Lao Che. Kwintesencją najnowszej płyty artysty jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu.

Rąbka tajemnicy na temat zawartości albumu uchyla Spięty.

- Dlaczego w tytule nawiązanie do metalu? Bo to sub-gatunek, który niegdyś zbłąkanego przygarnął jako pierwszy - mówi Spięty. - O pomocnie wyciągniętej dłoni nie sposób zapomnieć. A czemu rap? Bo jeśli z Systemem się bić - to bitem i rymowanym CKM-em. Systemie ja się poddaję...już dłużej naiwny być nie zdołam. Niech więc żyje czterdziestosześciominutowa, Niepodległa Rzeczpospolita Dobaczewska! Niech nam żyje!

Lista utworów:
1. Bitwa o CO2
2. Narodowy socjalizm kosmosu
3. Wanted
4. Trybuna Małpoludu
5. Nie marudź #metoo
6. Zwiezda śmierci
7. Homo Sapiens Erection
8. Karate Kit
9. Archiwum XXX
10. Lejce które leczą
11. Okudżaba
12. Kopciuszko

Album ukaże się 16 kwietnia w formatach CD, podwójny winyl oraz limitowany box CD. Dostępny będzie również limitowany box CD w zestawie z koszulką.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca