Muzyka

"Za krótki sen" Darii Zawiałow i Dawida Podsiadły

Daria Zawiałow prezentuje nowy singiel z Dawidem Podsiadło i ogłasza datę premiery albumu.
Zostały odsłonięte kolejne karty - singiel "Za krótki sen" oraz szczegóły dotyczące nowego albumu Darii Zawiałow "Wojny i noce".

"Za krótki sen" w duecie z Dawidem Podsiadło to kolejna zapowiedź trzeciego albumu Darii Zawiałow. Utwór ten to pierwszy efekt ich współpracy. Po tajemniczych zapowiedziach ze strony obojga artystów - już teraz można posłuchać singla oraz zobaczyć klip, który powstawał na dwóch kontynentach.

- W moim odczuciu sam utwór opowiada o niespełnionej miłości, która trwała przez chwilę, ale bardzo szybko się ulotniła - mówi Daria Zawiałow. - Natomiast teledysk wprowadza nas w nieco inną narrację. To piękna opowieść o tym, że jeśli tylko chcemy możemy osiągnąć wszystko, nawet jeśli wydaje nam się to nierealne. Nigdy nie jest za późno, by zacząć coś od nowa.

Wraz z premierą teledysku ruszyła przedsprzedaż albumu "Wojny i noce", którego premiera odbędzie się już 11 czerwca.

Podobnie jak poprzedni album - "Helsinki" - "Wojny i noce" będą flirtem z francuską elektroniką. Usłyszymy tam syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. oraz gitarowe brzmienia, ale jak zdradza artystka - ten album będzie miał w sobie także odrobinę współczesności. Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii Zawiałow.

Z Finlandii, Daria uciekła przy tworzeniu nowej płyty myślami do Kraju Kwitnącej Wiśni. Inspiracje mangą i filmami anime można dostrzec już na pierwszy rzut oka - chociażby na charakterystycznych ilustracjach towarzyszących komunikacji albumu, za które odpowiada Agnieszka Szajewska. Co więcej, jak niedawno zdradziła Daria, na "Wojnach i Nocach" będzie można usłyszeć artystkę śpiewającą po japońsku.

Choć nie została jeszcze ujawniona oficjalna okładka albumu, a do premiery krążka zostały ponad dwa miesiące to wskazówek dotyczących dalszych ruchów ze strony Darii można doszukiwać się na przykład w niedawno opublikowanym, krótkim animowanym wideo. Teorii fanów na temat ukrytych wiadomości w wideo jest wiele. Część z nich została już ujawniona, wraz z tytułem singla i datą premiery albumu, a co jeszcze ma w zanadrzu artystka?
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca