Muzyka

Voo Voo świętują 35-lecie

Osobliwy to czas na świętowanie 35-lecia działalności zespołu, jednak jak wiadomo "ta zima kiedyś musi minąć", a pojazd z marką Voo Voo, mający na liczniku kilka tysięcy koncertów i przeszło 40 albumów, wciąż mknie przed siebie i nie wygląda na to, by miał w ogóle zwolnić.
W ramach "koralowych godów" zespół przygotował szereg atrakcji zarówno wydawniczych, jak i koncertowych. Wojciech Waglewski o jubileuszu mówi tak:

No i postanowiliśmy sobie urządzić 35-lecie. Powody są trzy:
1. Nie wydaje nam się sensowne czekać na 40-lecie bo tak sobie ten świat urządziliśmy, że nie wiadomo czy rok 2026 w ogóle nastąpi.
2. 35 dodać 35 daje 70 a to z kolei po odjęciu 0 daje 7 czyli tytuł naszej ulubionej płyty.
3. Gdybyśmy my nie obchodzili, to kogo by to obchodziło? Przekroiliśmy nasze melodie na różne drobne części czyniąc z nich nowe, choć jakże podobne do starych formy. Po długiej dyskusji zdecydowaliśmy również, że na dwóch koncertach zagramy nasz wiekopomny przebój Łobi Jabi (z oryginalnym tekstem) nie uprzedzając na których. W ten sposób, żeby go usłyszeć trzeba udać się na wszystkie. Czego Państwu życzę. My tak zrobimy.

W ramach jubileuszu 35 lecia ukaże się jubileuszowa kompilacja "Nabroiło się (1986-2021)", zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący twórczość zespołu. Jej zapowiedzią będzie singiel z dwiema nowymi wersjami utworu "Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic", bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku grupy. Płyta ukaże się nakładem niezależnego wydawnictwa ART2 Music 21.04.2021, w dniu urodzin lidera Voo Voo.

Wiosną ukażą się również kolekcjonerskie wznowienia pierwszego historycznego singla i albumu "Voo Voo" oraz cenionej przez fanów "Sno-powiązałki". Odświeżone brzmieniowo i graficznie płyty nabiorą dodatkowych barw dzięki dedykowanym specjalnym kolorom winyli, na których zostaną wytłoczone. W przygotowaniu znajduje się także płyta DVD z zapisem koncertu z warszawskiego klubu Progresja, której premiera planowana jest na jesień 2021.

Sezon koncertowy także upłynie pod znakiem obchodów 35-lecia. Podczas występów można się spodziewać przekrojowego programu Voo Voo. Natomiast na koncertach specjalnych: w sopockiej Operze Leśnej i warszawskim Palladium, pojawi się wielu znakomitych gości (m.in. Król, Maria Peszek, Paulina Przybysz).

Tak prezentują się pierwsze daty koncertów rocznicowej trasy Nabroiło się (1986-2021):

17.04 - Józefów k. Warszawy, Miejski Ośrodek Kultury Józefów
23.04 - Kostrzyn n. Odrą, Kostrzyńskie Centrum Kultury "Kręgielnia"
14.05 - Nowa Wieś Tworowska, Ranczo Baranówka
17 + 18.05 - Warszawa, Kuźnia Kulturalna
29.05 - Wrocław, koncert plenerowy
30.05 - Poznań, CK Zamek
21.06 - Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy
26.06 - Wsola, koncert plenerowy
27.06 - Sopot, Opera Leśna - Koncert specjalny z gośćmi (Król, Maria Peszek, Paulina Przybysz)
17.07 - Płock, koncert plenerowy
20.08 - Bukowiec, Artystyczna Stodoła
04.12 - Warszawa, Palladium - Koncert specjalny z gośćmi

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca