Muzyka

Paula i Karol z nową płytą i singlem

Polsko-niemiecki zespół Paula i Karol podzielił się ze światem swoim najnowszym singlem "Safe From Harm". Utwór zapowiada ich piąty studyjny album "Lifestrange".
Po ponad 10 latach wspólnej twórczości i pomimo dzielących ich 850 kilometrów autostrady rozciągającej się pomiędzy Hamburgiem a Warszawą, Paula i Karol wciąż wiedzą, jak pisać oraz komponować chwytający za serce, refleksyjny, wyrastający z głębokiej przyjaźni pop. Mieszkająca obecnie w Hamburgu Paula i warszawiak Karol koncertują w Berlinie oraz Warszawie z zespołem, który traktują jak rodzinę. Jak sami przyznają, łączy ich przyjaźń do grobowej deski. "Nawet jeśli życie trochę się pogmatwa, nie przestaniemy grać i tworzyć".

"Lifestrange" - neologizm, którego basista Pauli i Karola używa do opisania wydarzeń dziejących się wbrew życiowym planom - trafnie oddaje nastroje towarzyszące zespołowi podczas nagrywania najnowszego albumu. Wszystkie utwory na płycie powstały przed wybuchem pandemii, w okresie społecznej i politycznej niepewności panującej zarówno w Polsce, jak i za jej granicami.

Utwory zebrane na płycie tworzą prawdopodobnie najbardziej eklektyczny zbiór uczuć i muzycznych gatunków w dotychczasowej twórczości zespołu, łącząc Americanę z psychodelicznym folkiem i dad rockiem z lat 70. ubiegłego wieku.

"Safe from Harm" to pierwszy singiel promujący "Lifestrange" - piąty, mający się niebawem ukazać album folk-popowego zespołu Paula i Karol. Z utworu bije swobodny, lekki nastrój przywodzący na myśl samochodową przejażdżkę w ciepły, letni dzień, a pokrzepiający tekst przypomina słuchaczom, że: "Bezpieczna/y od krzywd, zawsze będziesz moja/mój". Singiel dochowuje wierności stylowi Pauli i Karola, łącząc elementy soulu, hip hopu i dad rocka z lat 70. Paula i Karol lubią porównywać swoje brzmienie do zespołów i twórców, których często słuchają, począwszy od chicagowskiej grupy Whitney, przez wczesny dorobek Hall & Oats, po Boba Dylana.

Paula i Karol wydali do tej pory jedną EP-kę oraz 4 studyjne albumy, występując jednocześnie na całym świecie, od Kijowa i Reykjaviku, przez Londyn i Nowy Jork, po Toronto i Austin. Obecnie koncertują blisko własnych domów, skupiając się na występach w Niemczech i Polsce. "Ja tworzę niemiecką część naszego zespołu, a Karol polską" - wyjaśnia Paula. "Dzięki naszym kontaktom z oboma krajami i oboma rynkami dbamy o dobre relacje z fanami mieszkającymi po obu stronach granicy".

Album "Lifestrange" ukaże się w czerwcu 2021 roku.


źródło: megafon.pl
przysłano: 13 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca