Muzyka

Hania Rani z wyjątkowym koncertem w Warszawie

Jedna z najbardziej zapracowanych artystek w Polsce, Hania Rani, zapowiedziała koncert w warszawskim Amfiteatrze Parku Sowińskiego.
Muzyka Hani Rani reprezentuje nurt modern classic, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych oraz zastosowań akustycznego instrumentarium. Kompozycje na fortepian solo zrodziły się z fascynacji artystki tym instrumentem oraz chęci zinterpretowania na własny sposób jego możliwości dźwiękowych i harmonicznych.

Jej premierowy album solowy "Esja" stanowi osobistą deklarację artystyczną. "Dość ukrywania się za projektami i współpracą z innymi artystami. Po raz pierwszy, w końcu - po prostu ja, taka, jaka jestem".

Album "Home" to dokończenie zdania, którego pierwszą część usłyszeliśmy na instrumentalnej "Esji".

"Home" to historia miejsc, które stają się naszym domem czasem z przypadku, czasem z wyboru. To historia wyjścia z miejsca, które znamy i podróż, przypominająca tolkienowskie przygody Hobbita lub homerycką historię Odyseusza. "Home" to pytanie o szukanie przynależności, własnego kąta, historia o szczęściu ale i tęsknocie.

Podczas koncertu w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego Hania zaprezentuje cały przekrój swojej twórczości.

Artystka wychowała się w Gdańsku, gdzie stawiała pierwsze kroki w szkole muzycznej. Następnie kontynuowała z powodzeniem swoją edukację na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i w Hanns Eisler Hochschule für Musik w Berlinie.

Początkowo widziała siebie w przyszłości jako muzyka klasycznego, jednak bardzo szybko zetknęła się z innymi gatunkami muzycznymi m.in. z jazzem i muzyką elektroniczną, co poszerzyło jej zainteresowania - jak sama mówi, "moje muzyczne playlisty to pomieszanie Chopina i Szostakowicza z Pink Floyd i Moderatem".

Bilety pod tym adresem. https://followthestep.com/pl/buy/?rid=2273818&fbclid=IwAR1MzNtdw-hAaCMzO1wrMRln77d2QlGu3hFzZoAScCepvnRb0lggYlGdJig


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca