Muzyka

Hania Rani zapowiada "Music for Film and Theatre"

18 czerwca ukaże się płyta "Music for Film and Theatre" Hani Rani. Ruszyły zamówienia albumu.
To osobisty wybór kompozycji artystki, które powstały na potrzeby teatru, kina i innych projektów: od starszych, pochodzących z wczesnych współprac z przyjaciółmi, po najnowsze kompozycje do filmów pełnometrażowych "xABo: Ksiądz Boniecki" w reżyserii Aleksandry Potoczek i "Jak najdalej stąd" w reżyserii Piotra Domalewskiego.

Komponowanie muzyki do filmów i spektakli teatralnych zawsze było dużą częścią muzycznego świata Hani Rani. Jest to również ta część procesu kreatywnego, która może być kusząco niedostępna dla słuchaczy - np. gdy muzyki nie można posłuchać poza spektaklem lub filmem. Zebranie utworów na albumie daje Rani szansę na podzielenie się swoją muzyką ze słuchaczami na własnych warunkach, a jej fanom szansę na usłyszenie innej strony jej twórczości - wśród kompozycji znajdziemy również utwory, które choć pisane do filmu lub spektaklu, finalnie do nich nie trafiły.

Hania Rani była zaangażowana w wiele projektów, z których każdy stanowił ważny krok w jej artystycznym rozwoju i życiu jako kompozytorki i artystki. Rani jest wdzięczna wszystkim reżyserom, którzy powierzyli jej tworzenie muzyki do swoich projektów, ale szczególnie ciepłym uczuciem darzy utwory skomponowane do jej pierwszego "prawdziwego" spektaklu teatralnego "Pradziady" w reżyserii Michała Zdunika.

Tracklista "Music for Film and Theatre":
1. Prayer (From xAbo: Father Boniecki)
2. In Between (From xAbo: Father Boniecki)
3. Journey (From xAbo: Father Boniecki)
4. Trip to Ireland (From I Never Cry)
5. The Beach (From I Never Cry)
6. The Locker Room (From I Never Cry)
7. At the Hospital (From I Never Cry)
8. Waiting (From At Home)
9. Wildfires (From Truth in Fire)
10 .Ghosts (From Pradziady)
11. Soleil Pâle
12. Nora (From Nora)

Album ukaże się w formacie CD, jako czarny vinyl oraz przezroczysty winyl. Pre-order pod tym adresem. https://mystic.pl/search.php?text=Music+For+Film+And+Theatre

Hania Rani wydała dwie solowe płyty - "Esja" (2019) i "Home" (2020). Ostatnio pracowała nad muzyką do filmu "Jak najdalej stąd" w reżyserii Piotra Domalewskiego.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca