Muzyka

Kwiat Jabłoni - trasa koncertowa promująca album "Mogło być nic"

Odwołana przez pandemię koronawirusa akustyczna trasa Kwiatu Jabłoni nie przeszkodziła zespołowi w wydaniu nowej płyty oraz powrocie na koncertowe sceny w spektakularnym wydaniu. W to lato zespół odwiedzi polskie amfiteatry w Gorzowie Wielkopolskim, Kołobrzegu, Opolu, Płocku oraz Świnoujściu.

"Mogło być nic" to wyczekiwany przez fanów drugi album jednego z najważniejszych i najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie ponownie zapraszają słuchaczy do świata pełnego mądrych i ważnych przemyśleń. Na nowym wydawnictwie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które powstawały pod okiem producenta Wojtka Urbańskiego. W związku z promocją nowej płyty zespół odwiedzi letnie plenery, ale również polskie amfiteatry w Gorzowie Wielkopolskim, Kołobrzegu, Opolu, Płocku oraz Świnoujściu.

Planowanie koncertów w czasach pandemii koronawirusa to nie lada wyzwanie, dlatego zarówno organizatorzy, jak i artyści mają ogromną nadzieję spotkać się na koncertach w dużych przestrzeniach. Takie miejsca pozwalają bowiem na dynamiczne działanie w przypadku wszelkich wprowadzanych obostrzeń i nowych komunikatów, związanych z pandemią przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu “jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.

Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie „Niemożliwe”, wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.

Harmonogram koncertów:
08.07.2021 – Kołobrzeg, Amfiteatr w Kołobrzegu
09.07.2021 - Gorzów Wielkopolski, Miejskie Centrum Kultury
11.07.2021 – Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu
25.07.2021 – Świnoujście, Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu
31.07.2021 – Płock, Amfiteatr Płock
kup bilety KOŁOBRZEG
Amfiteatr w Kołobrzegu 2021-07-08
kup bilety GORZÓW WIELKOPOLSKI
Miejskie Centrum Kultury 2021-07-09
kup bilety PŁOCK
Amfiteatr Płock 2021-07-31
kup bilety ŚWINOUJŚCIE
Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu 2021-07-25
kup bilety OPOLE
Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu 2021-07-11
od: 8 lipca 2021
do: 31 lipca 2021

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 7 maja 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca