Muzyka

The Notwist zagrają w Łodzi

17 września na muzycznej scenie Festiwalu Łódź Czterech Kultur wystąpią gwiazdy niemieckiej sceny alternatywnej, zespół the Notwist.
Publiczność usłyszy utwory z wydanego w styczniu 2021 roku, świetnie ocenianego albumu "Vertigo Days".

Po ubiegłorocznej edycji, z pandemicznej konieczności gromadzącej niemal wyłącznie polskich artystów, festiwal powraca do wieloletniej tradycji prezentowania ciekawych twórców i zjawisk spoza granic kraju, nawiązując do wielokulturowej przeszłości Łodzi. Dla publiczności wystąpią w tym roku artyści m.in. z Izraela, Niemiec, Białorusi i Ukrainy.

The Notwist to jeden z najbardziej znaczących niemieckich zespołów na światowej scenie alternatywnej. Założony w 1989 roku, przeszedł w swojej historii kilka stylistycznych przeobrażeń: od heavy metalu, przez mroczny indie rock, po muzykę elektroniczną. Wyjątkowa struktura nowego albumu, muzyka łącząca melancholijny pop, dźwięczną elektronikę, hipnotyczny Krautrock i driftworkowe ballady, wreszcie: udział międzynarodowych gości to nie tylko nowy krok w karierze zespołu, ale i potwierdzenie wyjątkowego charakteru grupy, jej muzycznej otwartości i nieustannych poszukiwań.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca