Muzyka

Kings of Convenience w katolickim kraju z Feist

12 długich lat bez nowego albumu Kings of Convenience dobiegło końca. Od dziś w sprzedaży nowy album duetu, "Peace or Love".
Nowym singlem promującym album jest "Catholic Country" w duecie z kanadyjską wokalistką i kompozytorką Feist. Utwór opowiada o napięciach związanych z miłością oraz dystansem.

- Feist przyjechała do Europy latem 2019 i zmotywowała nas, abyśmy nagrali coś w moim domu na Sycylii. Pracowaliśmy nad wieloma utworami, które z pewnością w przyszłości ujrzą światło dzienne, ale "Catholic Country" było najbardziej dojrzałym owocem, który jedynie wymagał zerwania - wyjaśnia Erlend.

Nagrania do płyty trwały pięć lat i odbyły się w pięciu różnych miastach. Całość brzmi świeżo jak wiosenny poranek: 11 utworów o życiu i miłości, z pociągającym pięknem, czystością i emocjonalnością - czyli dokładnie tym, czego możemy spodziewać się po Kings of Convenience.

Eirik Glambeck BoE i Erlend Oye poznali się w szkole w Bergen w Norwegii i najpierw występowali w rockowym zespole Skog, by w 1999 roku założyć duet. Jako Kings of Convenience muzycy wyznaczyli nowe szlaki w nurcie intymnej, akustycznej muzyki. Grupa wydała trzy świetnie przyjęte albumy, koncertowała na całym świecie i zaskarbiła sympatię milionów słuchaczy.

Kings of Convenience zagrają w Polsce koncert 10 czerwca 2022 roku.

Kings of Convenience - "Peace or Love" - lista utworów:
1. Rumours
2. Rocky Trail
3. Comb My Hair
4. Angel
5. Love Is A Lonely Thing
6. Fever
7. Killers
8. Ask for Help
9. Catholic Country
10. Song About It
11. Washing Machine


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca