Muzyka

Modest Mouse powraca w złotej trumnie

Sześcioletnia przerwa zespołu nareszcie dobiegła końca. Album "The Golden Casket" jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Premierę zapowiadał utwór "We Are Between" z towarzyszącym mu klipem.
Frontman Modest Mouse i filozof indie rocka, Isaac Brock, od ćwierć wieku poszukuje równowagi we wszechświecie. Wczesne utwory zespołu są świadectwem obserwacji zmian w krajobrazie z okien turystycznej furgonetki. "The Golden Casket", siódmy już album studyjny, bada degradację krajobrazu Ameryki przez ekran smartfona. Na płycie znaleźć możemy wszelkiego rodzaju odniesienia do urządzeń mobilnych, hashtagów, komputerów, SMS-ów czy kultury randkowania online. Nie jest to jednak typowy manifest potępiający uzależnienie od iPhone'ów, przeciążenie dezinformacją i sposób, w jaki media społecznościowe niszczą dyskurs polityczny. Tematyka albumu skupia się raczej na niewidzialnej technologii: sygnałach komórkowych, częstotliwościach radiowych oraz falach WiFi, które prawdopodobnie przechodzą przez Twoje ciało, gdy to czytasz.

- Wszystko emituje częstotliwość - zauważa Isaac. - Wszystko wibruje, nieważne, czy o tym wiesz, czy nie. Pływamy w jakimś szalonym gównie; nie widać go, ale jest prawdziwe. Myślę, że każdy umysł jest teraz trochę pomieszany. Czuję to każdego pieprzonego dnia.

Niezależnie od tego, czy Isaac śpiewa o falach elektromagnetycznych, czy spacerze z dziećmi, "The Golden Casket" jest błaganiem o harmonię między naturą a technologią, między postępem a instynktem samozachowawczym, między nadzieją a zdrowym sceptycyzmem, w świecie, który stracił wszelki sens.

Lista utworów "The Golden Casket":
1. Fuck Your Acid Trip
2. We Are Between
3. We´re Lucky
4. Walking and Running
5. Wooden Soldiers
6. Transmitting Receiving
7. The Sun Hasn't Left
8. Lace Your Shoes
9. Never Fuck a Spider on the Fly
10. Leave a Light On
11. Japanese Trees
12. Back to the Middle

Modest Mouse to kapela z Portland. Amerykanie maja na koncie 6 albumów, z których ostatni to "Strangers to Ourselves" z 2015 roku.
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca