Muzyka

Cukier z płytą i klipem

Grupa Cukier zaprezentowała nowy album, a wraz z nim teledysk do najnowszego singla.
Wydawnictwo zatytułowane "CK Andreson" promuje utwór "12 małp", który jest kasandryczną wizją pełnej cyfryzacji ludzkości, inwigilacji i braku prywatności. Wydźwięk utworu dodatkowo potęguje teledysk, za którego pomysł i przygotowanie - jak w przypadku wideo do dwóch wcześniejszych singli - odpowiada COOLKOLEKTYW.

- "CK Anderson" jest dla mnie czymś innym, nowym w stosunku do "Jedynki" - mówi Amek Krebs. - Całość jest zdecydowanie bardziej mroczna, cięższa. Oczywiście ten kierunek muzyczno-liryczny leży bardzo blisko mojego metalowo-hardcore´owego serca. No i koncepcja ucieczki, uwolnienia się z Matrixa jest bardzo romantyczna. Nasz bunt jest romantyczny.

- CK Anderson" jest dla mnie jak koncept album - dodaje Bartek Caboń. - Nieświadomie od słowa do słowa i od dźwięku do dźwięku powstała postać, która jest każdym z nas. Jest obserwatorem, narratorem i nie ukrywam, że prowadzi nas przez ten materiał. Anderson spiął ten materiał. Pamiętam czasy Matrixa. Ten rytuał przejścia, wtajemniczenia i świadomości jest bardzo aktualny. Druga płyta Cukru powinna wyjaśnić kim muzycznie jesteśmy. Dziwne, bo jesteśmy mroczniejsi, mocniejsi, ale też romantyczni, co jest nową definicją CUKRU.

Album "CK Anderson" jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych, jak również można go nabyć na płycie CD.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca