Muzyka

Tori Amos w Polsce

17 lutego w katowickim Spodku wystąpi jedna z największych indywidualności światowej sceny muzycznej - Tori Amos.
Już od czasu wydania pierwszego, solowego albumu "Little Earthquakes" (1992) oraz kolejnego krążka "Under The Pink" (1994 r.), Tori Amos jest jedną z najbardziej genialnych artystek w branży muzycznej. W swoim dorobku ma 15 płyt studyjnych, z czego 3 albumy znalazły się na podsumowaniach Top 10 oraz takie przebojowe single jak m.in. "Crucify", "Silent All These Years", "Cornflake Girl", "Spark","A Sorta Fairytale" czy też "Professional Widow", który pozostawał na liście TOP 40 przez 15 tygodni i przez ponad dekadę grany był również w klubach. Tori, która odniosła komercyjny sukces, wykorzystuje swoją twórczość by poruszać ważne, kobiece kwestie, torując drogę pokoleniu młodych aktywistek, gwiazd muzyki pop. Od ekspresywnego przedstawienia napaści seksualnej w utworze "Me and a Gun" przez album "Scarlet's Walk", który wydany był po wydarzeniach z 11 września, oraz feministyczny musical teatralny "The Light Princess" z 2013 roku, artystka w swojej twórczości nigdy nie unikała łączenia tego, co osobiste z tym, co polityczne. Jej piętnasty album studyjny, "Native Invader" (2017), powstał z chęci udowodnienia, że "otaczającą nas destruktywność potrafimy przekuć w coś twórczego".
Jako zasłużona działaczka społeczna, Tori była pierwszym rzecznikiem RAINN (Rape, Abuse and Incest National Network), która jest największą w Stanach Zjednoczonych organizacją zwalczającą przemoc na tle seksualnym i zasiada w jej National Leadership Council (NLC).

Tori Amos przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej najnowszy album artystki, bilety do sprzedaży trafią w poniedziałek, 12 lipca.

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu (wszystkie miejsca - siedzące):
Loża - 350/ 370 zł
Płyta sektor B + sektory czerwone i zielone H, J - 220/ 240 zł
Płyta sektory A i C - 195/ 215 zł
Sektory zielone (bez sektorów H i J) - 195/ 215 zł
Sektory czerwone (bez sektorów H i J) + sektory niebieskie do X rzędu - 185/ 205 zł

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca