Muzyka

FKA twigs reżyseruje

Koreless udostępnił teledysk do utworu "White Picket Fence", wyreżyserowany przez jego przyjaciółkę i współpracowniczkę FKA twigs.
Teledysk został nakręcony na angielskiej wsi i widać w nim Korelessa łowiącego ryby obok Lamborghini i grupy dzikich, gotyckich raperów.

- Lewis jest nie tylko moim drogim przyjacielem, ale także jednym z moich ulubionych współpracowników - mówi FKA twigs. - Jego paleta dźwięków jest tak samo obca i inna jak i przyziemna, a we mnie wywołuje uczucia bliskości z naturą. W przypadku teledysku Lewisa chciałem stworzyć to w formie wizualnej. Tajemnica przeplatała się z uczuciem swojskości. Wizualizacja "White Picket Fence" jest współczesnym odtworzeniem bajki, która nie istnieje. Każda z postaci reprezentuje dźwięk w muzyce, a widzowie są podglądaczami, jak muzyka uosabia się w mistycznym wydarzeniu. To mój pierwszy raz, kiedy reżyseruję teledysk dla innego artysty, jestem bardzo wdzięczna Koreless i Object & Animal za tę możliwość.

- Twigs i ja spędziliśmy ostatnio dużo czasu w studio, mam dla niej ogromny szacunek jako muzyka i artysty wizualnego - mówi Koreless. - Zawsze uwielbiałem sposób, w jaki ożywiała swoje piosenki swoimi obrazami, więc kiedy przyszła do mnie z pomysłem na "White Picket Fence", nie miałem wątpliwości. "White Picket Fence" to jedna z najcenniejszych piosenek na albumie, ale zaufałem jej, że ma pełną kontrolę i pokochałem rezultat.

Długo oczekiwany debiutancki album Koreless, "Agor" (dostępny w formatach CD i LP), ukazał się nakładem wytwórni Young. Album, nad którym prace trwały ponad pięć lat, ma w sobie ideę ukrytej głębi, którą sugeruje tytuł debiutanckiego albumu Koreless. Agor to słowo oznaczające otwartość i jest to trafna nazwa dla nagrania, które istnieje na sensorycznych progach, pomagając przeprowadzić słuchacza z jednej sfery do innej, mniej odwiedzanej. Agor porusza się po różnych światach tańca, ambientu i współczesnej klasyki, nie brzmiąc przy tym jak przykład któregokolwiek z nich.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca