Muzyka

KARAŚ/ROGUCKI oraz SMOLIK // KEV FOX zagrają na Wiankach w Krakowie

Duet KARAŚ/ROGUCKI oraz SMOLIK // KEV FOX to artyści, którzy zagrają w ostatni weekend sierpnia na Wiankach: Święcie Muzyki podczas Kraków Culture Summer. Tym samym wymienieni artyści uzupełniają program Wianków i dołączają do wcześniej ogłoszonych artystów, takich jak Beata i Bajm, Bokka czy Izzy and the Black Trees. Koncerty Wianki: Święto Muzyki oraz Wianki: Debiuty odbędą się w Parku im. H. Jordana 13 oraz 27 sierpnia.
Wianki w sierpniu? Tego jeszcze nie było! Wyjątkowe daty, ale też wyjątkowe miejsce: park im. Henryka Jordana. A to wszystko w ramach wydarzenia, które zdominuje kulturalny sierpień w Krakowie, czyli Kraków Culture Summer. Tegoroczne Wianki odbędą się w dwóch odsłonach. Pierwsze koncerty już 13 sierpnia, a na scenie debiutów zagrają lokalni artyści. O godz. 17.00 rozpocznie Atlantyda La5er x ZUZA BAUM - ich koncert to ponadgodzinna prezentacja autorskich kompozycji zespołu. Rapująca i śpiewająca frontmanka, elektryzujące, loopowane partie fletów i saksofonu oraz synthowa wibracja to charakterystyczne elementy ich muzyki.

W ten sam dzień zagrają także Rycerzyki, zespół tworzący melodyjną, melancholijno-ekstatyczną muzykę wpisującą się luźno w nurt alternatywnego popu i nawiązującą do klimatu lat 80., oraz the Afronauts łączący to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Na zakończenie wiankowych koncertów 13 sierpnia rozkołysze nas Silent Disco, które stało się już nieodzownym punktem harmonogramu Wiankowych celebracji. Program tradycyjnie przygotował ceniony festiwal Unsound, na którego zaproszenie zagrają najważniejsze postaci lokalnej sceny klubowej. Na jednym z kanałów wystąpią Olivia i Charlie, specjalistki od analogowej muzyki tanecznej: house'u, techno, electro i italo disco. Na drugim - Daniel Drumz i Semprey, których eklektyczne poszukiwania sięgają od house'u po różne odmiany basowej muzyki ze świata.

Kolejna odsłona Wianków na Kraków Culture Summer odbędzie się 27 sierpnia. Tego dnia na scenie pojawią się ogłoszeni już wcześniej Beata i Bajm, BOKKA, Izzy and the Black Trees, a także KARAŚ/ROGUCKI i SMOLIK // KEV FOX. Tuż przed gwiazdą wieczoru na scenie pojawi się także zwycięzca konkursu Twoje pięć minut organizowanego przez głównego partnera medialnego Kraków Culture Summer - RMF FM. Duet wokalisty Comy i znanego z the Dumplings Kuby Karasia pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności ich macierzystych składów. Zadebiutowali w ubiegłym roku albumem "Ostatni bastion romantyzmu", mocno zaznaczając swoją obecność na lokalnym rynku muzycznym. Z kolei zespół SMOLIK // KEV FOX to skład koncertowy zapoczątkowany wspólnym albumem polskiego producenta, kompozytora i multiinstrumentalisty Smolika i brytyjskiego wokalisty, gitarzysty i kompozytora Keva Foxa. Ich muzyka to eklektyczne połączenie brzmień gitar i syntezatorów.


źródło: megafon.pl
przysłano: 27 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca