Muzyka

Bonusy na płycie "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha". Reedycja albumu Kuby Badacha

24 września ukaże się poszerzona reedycja "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha". Na krążku wydanym w 2009 roku, znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy, m.in. "Byłaś serca biciem", "Bądź moim natchnieniem, "C'est la vie" czy "Siódmy rok", zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. Edycja specjalna została wzbogacona o 2 bonus tracki: "W złotych kroplach deszczu" - nagrany podczas koncertu w Filharmonii Koszalińskiej oraz "Czarny Ali Baba" - nagrany podczas koncertu w Filharmonii Częstochowskiej.
- Gdy nagrywaliśmy ten album w 2009 roku, do głowy mi nie przyszło, że w 2021 roku nadal będziemy grali koncerty z tym repertuarem. A Wy, najdrożsi słuchacze, wciąż będziecie chcieli się z nami spotykać - opowiada Kuba Badach. - Piosenki Andrzeja Zauchy okazały się być najtrwalszym pomostem międzypokoleniowym. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy w ciągu tych 12 lat znaleźli chęć, by się wybrać na nasz koncert i na nowo przeżywać tę muzyczną przygodę. Dziękuję też wszystkim wspaniałym muzykom, z którymi w każdej minucie wspólnie spędzonej na scenie, miałem zaszczyt i ogromną frajdę odkrywać w tych utworach wciąż coś świeżego i zaskakującego.

Ponadczasowe utwory w hołdzie znakomitemu artyście, zostały poddane procesowi remasteringu dźwięku oraz wydane w nowej szacie graficznej. Okładkę albumu zaprojektował Andrzej Pągowski.

Tracklista:
1. Co jest modne
2. Dzień dobry, Mr. Blues
3. Masz przewrócone w głowie
4. Leniwy Diabeł
5. Zakochani staruszkowie
6. C'est la vie
7. Wymyśliłem ciebie
8. Bądź moim natchnieniem
9. Jak na lotni
10. Byłaś serca biciem
11. Bezsenność we dwoje
12. Wieczór nad rzeką zdarzeń
13. Myśmy byli sobie pisani
14. Siódmy rok
15. W złotych kroplach deszczu (Live)
16. Czarny Ali Baba (Live)

29 września ukaże się biografia Andrzeja Zauchy zatytułowana "Życie, bierze mnie" autorstwa Jarosława Szubrychta.

Andrzej Zaucha urodził się 12 stycznia 1949 w Krakowie. Również w Krakowie tragicznie zmarł, gdy 10 października 1991 po występie w Teatrze STU, Zaucha i aktorka Zuzanna Leśniak zostali zastrzeleni przez jej męża, francuskiego reżysera Yves'a Goulaisa.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 sierpnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca