Muzyka

Pierwszy oficjalny dokument o Led Zeppelin

Po premierze w Wenecji w sieci pojawił się klip z dokumentu "Becoming Led Zeppelin".
"Becoming Led Zeppelin", pierwszy w historii autoryzowany przez zespół film dokumentalny o legendarnej grupie rockowej, miał premierę w sobotę podczas festiwalu filmowego w Wenecji. Niedługo potem do sieci trafił pierwszy oficjalny klip z produkcji.

Minutowy zwiastun zawiera znakomitej jakości archiwalne nagrania zespołu wykonującego numer "Good Times Bad Times" oraz czarno-biały materiał filmowy przedstawiający sterowiec unoszący się na niebie.

- Otrzymaliśmy wiele ofert na film dokumentalny, ale były dość marne - mówi Jimmy Page. - Zależało im na tym żeby zrobić film o wielu sprawach tylko nie o muzyce. Ten jest o muzyce i dodatkowo nie wygląda tak, że po fragmencie piosenki ktoś gada o nas.

Producenci Bernard MacMahon i Allison McGourty spędzili rok na wytropieniu oryginalnego nagrania z wywiadu Johna Bonhama z australijskim dziennikarzem.

Oprócz materiału filmowego, w większości nigdy wcześniej nie publikowanego, dokument zawiera również nowe wywiady z pozostałymi członkami zespołu: Page'em, Robertem Plantem i Johnem Paulem Jonesem.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 6 września 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca