Muzyka

Whitesnake na pożegnalnej trasie i jedynym występie w Polsce. Europe gościem specjalnym

Whitesnake ogłasza pożegnalną trasę Farewell World Tour, w ramach której przyjedzie też do naszego kraju. Polski koncert odbędzie się 12 czerwca, 2022 roku w Tauron Arena Kraków, a w roli gościa specjalnego wystąpi Europe.
Po światowym sukcesie, jaki odniosła ostatnia płyta studyjna w dorobku Whitesnake, "Flesh & Blood" (2019), zespół zagrał 65 koncertów w 30 krajach dla ponad 750 000 fanów.

Na pożegnalnej trasie formacja wykona utwory z 13 albumów studyjnych grupy, w tym swoje największe hity i piosenki z płyt, które zaliczane są do kanonu najlepszych albumów w historii rock and olla na przestrzeni ponad 40 lat.

Grupa założona została w 1978 roku przez byłego wokalistę Deep Purple, Davida Coverdale'a, a płyty formacji wielokrotnie pokrywały się platyną, (m.in. "Trouble", "Lovehunter", "Ready an' Willing", "Come an' Get It" czy też wybuchowa hard rockowa "Slide It In" oraz przebojowy album "Whitesnake" z 1987 roku, który sprzedał się w wielomilionowym nakładzie). To właśnie z tych płyt pochodziło wiele hitów, które zawojowały listy przebojów na całym świecie, w tym 2 single z samego szczytu list: "Here I Go Again" i "Is This Love", a także niezapomniany przebój "Still Of The Night".

W 2020 i 2021 roku ukazały się 3 płyty, na których znalazły się ponownie nagrane, zremasterowane i zremiksowane wersje największych hitów Whitesnake ("Love Songs", "The ROCK Album" oraz "The Blues Album" - "The Red, White & Blues Trilogy").

Dzięki brawurze, talentowi i pasji Whitesnake stał się jednym z najpopularniejszych zespołów, a w 2022 roku formacja powróci ze zdwojoną siłą. Grupę, w skład której wchodzą: David Coverdale (wokal), Reb Beach (gitara/wokal), Joel Hoekstra (gitara/wokal), Michael Devin (bas/wokal), Tommy Aldridge (perkusja), Michele Luppi (klawisze/wokal) i niezwykle utalentowany Dino Jelusick (klawisze/gitara/wokal) wkrótce będzie można zobaczyć na żywo i w Polsce!

- Jesteśmy naprawdę podekscytowani i nie możemy się już doczekać, aby wystąpić w krakowskiej Tauron Arenie w 2022 roku na trasie Farewell Tour, świętującej dziedzictwo Whitesnake, z utworami, które od prawie 50 lat podbiją rockowe listy przebojów na całym świecie. Jestem absolutnie zachwycony, że mogę powitać w szeregach Whitesnake niezwykle uzdolnionego Dino Jelusicka - mówi David Coverdale. - Zwróciliśmy na niego uwagę już 2 lata temu, kiedy graliśmy razem w Zagrzebiu. Pokochacie go.

- Jestem bardzo zaszczycony i wdzięczny, że od prawie 50 lat nadal mogę koncertować na tej planecie. Świętowałem i cieszyłem się niezapomnianymi chwilami z milionami ludzi, z których wszyscy dołączyli do mnie i wspierali mnie w tej nadzwyczajnej podróży... - kontynuuje wokalista. - Naprawdę kocham te wspólne przeżycia z moimi niesamowitymi muzykami i po prostu uwielbiam swoją pracę i tak zawsze będzie... Prawie 5 dekad pysznej zabawy !!! Dziękuję WAM!!

Ceny biletów w przedsprzedaży:
Płyta - 220 PLN
Sektory I kat. - 290 PLN
Sektory II kat. - 260 PLN

Bilety do nabycia od 10 września, godz. 10.00 na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 6 września 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca