Muzyka

Ralph Kaminski w pustej Wenecji

W sieci pojawił się klip do kompozycji "Imperium" Miuosha i Ralpha Kaminskiego.
Już dziś premiera utworu "Imperium" stworzonego wspólnie przez Miuosha, Ralpha Kaminskiego i Zespół Śląsk. Inspiracja do singla zaczerpnięta została z jednego z najważniejszych dla Miuosha obrazów, a teledysk nakręcono w niezwykle malowniczej i wyjątkowo opustoszałej Wenecji.

- "Imperium" od początku było dla mnie mocnym wyzwaniem - wyjaśnia Miuosh. - To pierwszy utwór, który napisałem na podstawie bardzo ważnego dla mnie obrazu, mającego wyjątkowe miejsce w moich wspomnieniach. To też pierwszy utwór z "Pieśni współczesnych", do którego skomponowałem partię chóru - mimowolnie wybrałem, że to właśnie on nieco zdefiniuje resztę tego albumu pod tym względem. No i najważniejsza kwestia - to mój pierwszy kontakt z Ralphem, którego podziwiam od początku jego muzycznych "wykroczeń". Wcześniej widzieliśmy się może 2-3 razy, przelotnie. Dzięki "Imperium" mieliśmy okazję się poznać, polubić i zacząć współpracować. To w zasadzie początek... A klip, który udało nam się do niego zrealizować to najlepsza definicja wyjątkowości tego wszystkiego.

Album "Pieśni współczesne" będzie miał premierę 24 września. Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego oraz nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. W projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.

Wydawnictwo "Pieśni współczesne" poza singlem "Imperium" promują także utwory "Celina" z gościnnym udziałem Julii Pietruchy, "Zmierzch" nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, "Doliny" z Jakubem Józefem Orlińskim oraz "Mantra" z Igorem Herbutem.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 września 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca