Muzyka

Tori Amos zapowiada "Ocean to Ocean"

Tori Amos poinformowała o premierze nowej płyty, która nosi tytuł "Ocean to Ocean". Album ukaże się 29 października 2021 roku nakładem Decca Records.
Podczas pandemii bez koncertów, podróży i inspiracji, artystka przeszła trudne chwile. Zaszyła się w Kornwalii, gdzie przeżyła kryzys duchowy związany z zimowym lockdownem w Wielkiej Brytanii, który zdawał się trwać wiecznie.

Kryzys zaowocował powstaniem płyty "Ocean to Ocean", najbardziej osobistą kreacją Tori Amos od lat. Na tym wypełnionym ciepłem albumie, artystka powraca do emocji zakorzenionych w pierwszych napisanych przez nią utworach. Przy tworzeniu albumu, Tori dotarła w głąb siebie i oddała się swego rodzaju introspekcji, podobnie jak przy powstaniu swojego debiutanckiego albumu "Little Earthquakes".

- Ten album jest o problemach i stratach oraz radzeniu sobie z nimi - mówi Tori. - Na szczęście, kiedy żyjesz wystarczająco długo, wiesz kiedy nie jesteś matką jaką chciałabyś być, żoną, jaką chciałabyś być czy artystką, jaką chciałabyś być. Zdałam sobie sprawę, że muszę pisać z perspektywy miejsca, w którym się znajduję. Byłam w swoim prywatnym piekle, więc powiedziałam sobie: to stamtąd piszesz - robiłaś to wcześniej.

Tytułowy utwór "Ocean to Ocean" mówi o poczuciu zagubienia, zarówno geograficznego, jak i emocjonalnego. Jest to utwór mówiący o potrzebie bliskości i miłości, a także o wzajemnym wsparciu w destrukcyjnych czasach. Wypełniony melancholijnym pragnieniem, znanym z najwcześniejszej twórczości Tori Amos.

- Chciałam spojrzeć na rzeczy w sposób, który uczyni mnie silniejszą - mówi Tori. - Ale czym jest siła? Czasami nie jesteś jeszcze gotowy, aby wstać. Wszyscy doświadczyliśmy sytuacji, które mogły powalić nas na ziemię. Ten album odnajdzie ciebie tam, gdzie jesteś, zwłaszcza jeśli zmagasz się ze stratą. Kiedy ktoś jest w tym czarnym miejscu i myśli "mam dość", jak dotrzeć do tej osoby? Nie chodzi tu o tabletkę ani szklankę tequili. Chodzi o wspólne siedzenie w tym bagnie. Spotkajmy się w tym bagnie.

W ramach promocji dzieła "Ocean to Ocean" Tori Amos odwiedzi Polskę 17 lutego, by zagrać koncert w katowickim Spodku.

Od czasu wydania jej pierwszego, albumu "Little Earthquakes", Tori Amos jest uznawana za jedną z najbardziej kreatywnych artystek w branży muzycznej. Trzy albumu w Top 10 i światowy hit "Professional Widow", który pozostał w Top 40 przez 15 tygodni i królował w rockowych klubach przez ponad dekadę ugruntowały pozycję światowej gwiazdy. Po latach na szczycie Tori Amos odeszła od komercyjnego popu, i wykorzystuje swoją muzykę także aby mówić o problemach kobiet. Artystka nigdy nie unikała mieszania tego, co osobiste z tym, co polityczne. Tak było zarówno w przypadku przedstawienia napaści seksualnej w "Me and a Gun", na albumie "Scarlet´s Walk" wydanym po 11 września, a także w jej zdecydowanie feministycznym musicalu teatralnym "The Light Princess".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 września 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca