Muzyka

WaluśKraksaKryzys z nietypowym klipem

Bez zapowiedzi, przy okazji ogłaszania trasy koncertowej promującej album "ATAK" WaluśKraksaKryzys publikuje teledysk do tytułowego utworu.
Pierwsze trzy single zilustrowane zostały teledyskami tworzącymi całość (jak serial na Netflixie) i wydawało się, że tu będzie postawiona kropka. Dziś wiemy, że Waluś chował w rękawie swoiste postscriptum do tego tryptyku. Lyric video do utworu "Atak" jest... bardzo nietypowe nawet jak na Walusia. Nie dość, że w utworze jest bardzo długi fragment instrumentalny (co powinno uniemożliwić zastosowanie techniki LV), to jeszcze w treści klipu odnaleźć możemy fragmenty aż czterech innych klipów WKK, archiwalne zdjęcia z pierwszych koncertów, z Jarocina, fotografie wykonane podczas wywiadów czy pracy nad płytą "Atak".

WaluśKraksaKryzys to jeden z najgłośniejszych ostatnio debiutów na rockowej scenie. "Nadzieja gitarowego grania", brutalnie szczery i paraliżująco celny wciąż odcina się od etykietek w stylu "głos pokolenia" i upiera się, że jego muzyka to tylko "poezja śpiewana na petardzie", ale prawdziwymi petardami są też jego koncerty.

Jesienna trasa WKK to pierwsza okazja by przekonać się, że to nie przypadek, że WaluśKraksaKryzys został laureatem jarocińskich Rytmów Młodych, czemu niektórzy dziennikarze po pierwszych koncertach twierdzili, że "tak rodzi się gwiazda" albo dlaczego jury Eliminacji do Pol'and'Rock Festiwal było jednomyślne i zaprosiło zespół na Dużą Scenę... i jak to się stało, że lato 2021 roku WKK zamknęli fenomenalnym koncertem na Finale Męskiego Grania w Żywcu?

WaluśKraksaKryzys - jesień 2021 - trasa promująca album "ATAK":

23 października - Wrocław - Stary Klasztor
7 listopada - Katowice - Królestwo
19 listopada - Białystok - Zmiana Klimatu
20 listopada - Lublin - Dom Kultury
25 listopada - Kraków - Festiwal Synestezje
28 listopada - Rzeszów - Pod Palmą
3 grudnia - Toruń - NRD
4 grudnia - Gdańsk - Drizzly Grizzly
5 grudnia - Poznań - U Bazyla
10 grudnia - Szczecin / Przecław - MDK
11 grudnia - Warszawa - Pogłos


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 pazdziernika 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca