Muzyka

Novika z udziałem Skubasa i jego syna

Novika zapowiada album "Novika 2.0". Do sieci trafił utwór "Od dziecka" z udziałem Skubasa i jego syna Borysa.
Trudno wyobrazić sobie polską scenę klubową bez Noviki. Trudno też uwierzyć, że od debiutu Kasi Nowickiej minęło już 20 lat.

Wszystko zaczęło się od piosenki "Where Is The Love" zespołu Futro, zamieszczonej na płycie dołączonej do legendarnego magazynu muzycznego "Machina". W 2001 roku światło dzienne ujrzało pierwsze oficjalne wydawnictwo z udziałem Noviki - piosenka "T.Time" nagrana z Andrzejem Smolikiem na jego pierwszy, kultowy album. Reszta jest historią, która wciąż się pisze. A jej najnowszym rozdziałem jest nadchodząca płyta "Novika 2.0" z reinterpretacjami klasyków Noviki - w nowych wykonaniach.

Do tego szalonego przedsięwzięcia nasza bohaterka zaprosiła artystów, którzy już wcześniej z nią współpracowali (Skubas, Agim, Envee, Baasch, Buslav, Loco Star, Kasai), ale też takich, z którymi niedawno połączyła muzyczne drogi (Natalia Grosiak, BOKKA, ATLVNTA, Arek Kłusowski, Blauka). W niektórych wersjach słychać samą Novikę, w innych udało jej się połączyć artystów, którzy wcześniej ze sobą nie współpracowali.

Wybór pierwszego singla padł na utwór, do którego Novika zaprosiła Skubasa. Zaśpiewał i na nowo zaaranżował piosenkę "Od Dziecka" z albumu "Bez Cukru". W oryginalnym utworze Novice towarzyszy córka Nina, więc pojawił się również synek Skubasa - Borys, który dał się namówić na swój wokalny debiut.

- Od Noviki wszystko zaczęło się " na poważnie" - mówi Skubas. - Dzięki współpracy przy "Tricks of Life" zauważył mnie Kayax, a także Smolik, który potem zaprosił mnie do zespołu. To z Noviką zagrałem pierwszy raz na Open'erze, zacząłem grać "profesjonalne" koncerty. Cieszę się, że mogę uczestniczyć po tak wielu latach w jej jubileuszowym projekcie. Sam wybór utworu dokonał się niejako sam. Jesienią 2019 roku słuchałem jej płyty i urzekł mnie przekaz refrenu piosenki "Od dziecka". Dwa lata później sugestia Noviki, jaki utwór mam wziąć na warsztat była czymś oczywistym. Nigdy też nie marzyłem nawet o tym, że zaśpiewam w piosence ze swoim synkiem, ale stało się! Cieszę się też, że mogłem postawić pierwsze kroki jako producent muzyki elektronicznej.

Premierę albumu "Novika 2.0" przypieczętuje wyjątkowy koncert w klubie Niebo 26 listopada - LET´s REWIND: 20 LAT OD DEBIUTU. Nie zabraknie na nim muzycznych wspomnień oraz nuty nostalgii - opakowanych jednak w estetykę muzyczną odpowiednią do roku 2021. Na scenie zabrzmią utwory ze wszystkich albumów artystki, ale również te najważniejsze z ostatniej płyty "Bez Cukru". Novice towarzyszyć też będzie jej zespół - Miłosz Oleniecki (klawisze, elektronika) oraz Rafał Dutkiewicz (perkusja). Wśród gości między innymi: Skubas, ATLVNTA, Loco Star (pierwszy występ po długiej przerwie zespołu!), Arek Kłusowski, Kasai.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca