Muzyka

Uada i Winterfylleth na dwóch koncertach w Polsce

Grupa Uada i Winterfylleth przyjadą do Gdańska i Warszawy w ramach "Retraversing The Void European Tour 2022". Koncerty odbędą się odpowiednio 7 kwietnia 2022 roku w klubie Drizzly Grizzly oraz dzień później w Hydrozagadce.
Zespoły ruszą we wspólną trasę koncertową, by promować swoje najnowsze wydawnictwa. W 2020 roku ukazała się zarówno trzecia płyta Uada - "Djinn", jak i siódmy album Winterfylleth - "The Reckoning Dawn".

Uada (po łacinie "nawiedzony") powstała w 2014 roku i od razu undergroundowe media określiły Amerykanów nadzieją black metalu.

Zespół dał ku temu powody, wspaniale łącząc w muzyce ciężar i melodyjność Dissection, epickość i mistyczność Absu oraz brutalność i wściekłość wczesnych produkcji Gorgoroth, czy Darkthrone. Hymny pochwalne pod adresem Uada płynęły nie tylko z mediów i od fanów, lecz również lokalnych muzyków, wśród nich legendarnego Johna Haughma (eks-Agalloch, Pillorian). Rdzeń kapeli pozostaje niezmienny i stanowią go gitarzysta James Sloan oraz wokalista i gitarzysta Jake Superchi. Od 2019 roku wspomaga ich basista Nate Verschoor, a rok później dołączył bębniarz Elijah Losch.

Powstały w 2007 roku kwintet posiadł nie byle jaką sztukę, bo potrafi tworzyć naprawdę rozbudowane albumy, które ani przez chwilę się nie nudzą.

Jako inspiracja dla Winterfylleth wymieniane są także nieistniejący już amerykański Agalloch, a także Primordial. Anglicy również tworzą utwory pełne mistycyzmu, mroku, z pewną domieszką folku podanej na blackowym fundamencie. W warstwie lirycznej dużo jest u Winterfylleth nawiązań do historii Wielkiej Brytanii, do brytyjskiej literatury, do mitów i legend. W 2020 roku kapela wypuściła wysoko oceniony siódmy album "The Reckoning Dawn". Kto nie miał okazji posłuchać, niech szybko nadrobi tę zaległość.

Gościem specjalnym zespołów będzie duński multiinstrumentalista występujący pod nazwą Afsky.

Bilety na koncerty będą dostępne w sprzedaży tutaj oraz tutaj (Gdańsk) już od piątku, 12 listopada (10:00).
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca