Muzyka

Dawid Podsiadło zapowiada koncertowy album

Dawid Podsiadło po raz pierwszy w swojej karierze opublikuje album koncertowy. Będzie on zapisem wyjątkowej trasy artysty, "Leśna muzyka". Premiera 3 grudnia 2021.
Trasę promowały single: "Matylda", "Najnowszy klip", "Trójkąty i kwadraty" i "Małomiasteczkowy", nagrane podczas sesji akustycznej w Tatrach. Bilety na "Leśną muzykę" zostały wyprzedane w kilka minut, a koncerty były zagrane w składzie rozbudowanym o sekcję dętą. Pierwotnie trasa miała trwać 6 miesięcy, jednak przerywana pandemią w 2020 roku, zakończyła się dopiero rok później. W trakcie 17 miesięcy Dawid Podsiadło zagrał 57 koncertów, odwiedzając 16 miast.

Artysta podejmował tematykę problemu nadmiaru plastiku, z którego została zbudowana "leśna" scenografia. Miało to na celu uświadomienie fanom, iż jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie będą wyglądać nasze lasy.

- Przygotowując tę trasę koncertową mieliśmy wizję zielonej, liściastej i leśnej oprawy - mówi Dawid Podsiadło. - Szybko jednak uświadomiliśmy sobie, że nasza romantyczna wizja często odbiega od rzeczywistości i wystarczy krótki spacer po lesie, by dostrzec sterty śmieci i inne ślady szkodliwej działalności nieodpowiedzialnych ludzi. Przewrotnie postanowiliśmy więc, że nasza "Leśna muzyka" będzie miała łyse i uschnięte drzewa, wykonane z pozyskanych z recyclingu plastikowych butelek, jako obraz postępującej degradacji przyrody i środowiska naturalnego.

Tracklista:
1. Intro/Bela - Live
2. Matylda - Live
3. No - Live
4. Forest - Live
5. W Dobrą Stronę - Live
6. Kosmiczne Energie feat. Ralph Kaminski - Live
7. Małomiasteczkowy - Live
8. Trofea - Live
9. Pastempomat - Live
10. No Part II/LIS - Live
11. Nie Kłami - Live
12. Nieznajomy - Live


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca