Muzyka

MO chce mieć gęsią skórkę

"Motordrome", długo oczekiwany trzeci album duńskiej supergwiazdy MO, ukaże się 28 stycznia. Artystka podzieliła się dwoma nowymi utworami.
MO zaprezentowała numery "Brad Pitt" i "Goosebumps". Teledysk do "Goosebumps" wyreżyserowany przez Roba Sinclaira i Lewisa Knaggsa został nakręcony w zeszłym miesiącu po występie MO w Kopenhadze.

- Na swój sposób, obie piosenki są o pamiętaniu, kim jesteś - mówi MO. - Pamiętasz, że możesz być gwiazdą? Pamiętasz, że istnieje szansa na wyrwanie się z więzienia, którym jest twój umysł?

"Motordrome" jest pierwszym dziełem MO od uznanego "Forever Neverland" w 2018 roku, z którym podróżowała po całym świecie. Kariera MO niemal natychmiast rozpoczęła się w stratosferze dzięki jej monumentalnemu debiutanckiemu albumowi "No Mythologies to Follow" z 2014 roku, a wkrótce potem dzięki "Lean On" z Major Lazer - jednym z najbardziej udanych singli wszechczasów. Kiedy trasa promująca "Forever Neverland" została przerwana w 2019 roku, MO po pięciu latach w trasie poczuła kompletne wypalenie. Wróciła do Danii, aby wyzdrowieć z fizycznego i psychicznego wyczerpania, którego doświadczała, ale napotkała nieoczekiwane problemy. Poważny uraz głosu, który wymagał miesięcy rehabilitacji, zaostrzył jej napady lęku i poczucie, że sprawy wymykają się jej spod kontroli.

MO, urodzona jako Karen Marie Aagaard Orsted Andersen, zrobiła to, co umiała najlepiej - pisała piosenki. Muzyka, która zaczęła się pojawiać, wypełniła lukę między jej latami jako punkowa nastolatka podróżująca po anarchistycznych squatach po Europie, błyszczącym skandipopem, który przyniósł jej sławę, a mroczniejszym i bardziej osobistym podejściem do własnego brzmienia.
Zatrudniła przyjaciółki i długoletnie współpracowniczki Caroline Ailin (Dua Lipa, Katy Perry, Ellie Goulding) i Noonie Bao (Halsey, Charli XCX, Carly Rae Jepsen), aby pomogły jej dopracować piosenki, dalej pisząc i produkując utworu w bliskim gronie z artystami takimi jak Ariel Rechtshaid (Haim, Vampire Weekend, Adele), Jam City (Olivia Rodrigo, Troye Sivan), SG Lewis (Dua Lipa), Linus Wiklund i Yangze.

Tytuł "Motordrome" wziął się z rozmowy, którą MO przeprowadziła z matką na temat jej walk ze stanami lękowymi. Panika i natrętne myśli przywodziły na myśl "dodstrome", starą sztuczkę karnawałową, w której kaskader jeździ motocyklem po pionowych ścianach motordromu w niemalże przeczącej prawom fizyki prędkości. Tworzenie albumu okazało się być ucieczką z tej pogłębiającej się spirali, chociaż płyta jest w dużej mierze dokumentem osoby w trakcie rozwoju. Służy również jako przypomnienie, że każdy musi radzić sobie z własnym "dodstrome". Nie ma bowiem idealnego lekarstwa na życiowe zmagania, i to jest okej.
"Mam nadzieję, że ludzie poczują, że jest autentyczny i że są tam historie, z którymi mogą się utożsamić", mówi o płycie MO. "Dla mnie ten album oznacza ogromną zmianę w moim życiu. Mimo że wciąż robię to, co kocham, wydaje mi się, że to nowy rozdział. Skończyła się pewna era mojego życia i wchodzę w nową. To przerażające, ale i wyzwalające".

MO do tej pory udostępniła dwa utwory z "Motordrome" - "Kindness", list miłosny do swoich fanów, i "Live to Survive". W 2022 roku planuje powrócić w trasę i już 8 lutego ma odbyć się jej koncert w warszawskim klubie Niebo.
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca