Muzyka

Nightwish wystąpi w Polsce

Trasa koncertowa Nightwish, promująca album "Human. :II: Nature.", nie mogła się odbyć zgodnie z planem ze względu na pandemię, ale już wiemy, kiedy nadrobimy zaległości. Fińska grupa wystąpi w Gliwicach w grudniu przyszłego roku.
14 grudnia 2022 roku do Areny Gliwice. Gościem specjalnym będzie grupa Beast In Black, promująca obecnie album "Dark Connection" (2021, Nuclear Blast Records), a w roli supportu zagra Turmion Kätilöt.

Fiński zespół Nightwish, dowodzony przez klawiszowca Tuomasa Holopainena, od drugiej połowy lat 90. wytycza w świecie metalu swój własny szlak. Jego znakiem rozpoznawczym są zaraźliwe melodie, bombastyczne aranżacje oraz kobiecy głos, łączący słodycz i siłę - obecnie zadanie to wypełnia Floor Jansen, która w roli wokalistki Nightwish zadebiutowała na albumie "Endless Forms Most Beautiful". Nie ma chyba metalowego zespołu, który w XXI wieku odniósłby bardziej spektakularny sukces.

Wiosną ubiegłego roku ukazał się długo oczekiwany, podwójny album "Human. :II: Nature." , zawierający 17 premierowych kompozycji. Tematyka utworów obejmuje relacje ludzkości z naturą, technologią oraz sztuką. Materiał trudno przyporządkować jednemu gatunkowi - pełen jest nieoczekiwanych zwrotów akcji, od rocka do metalu, do folku po neoclassical, ale zawsze jest to 100% Nightwish.

Wszystkie bilety będą ważne w nowym terminie koncertu. Dokonywanie zwrotów i wymian wejściówek pozostaje możliwe w miejscu ich zakupu.

Bilety dostępne w cenach: 199 - 279 zł - miejsca stojące, 199 - 299 zł - miejsca siedzące.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca