Muzyka

Jubileuszowa reedycja "Joyride" Roxette

Płyta "Joyride" grupy Roxette skończyła 30 lat. Z tej okazji ukazała się jubileuszowa reedycja wzbogacona o dema i niepublikowane nagrania.
Po wielkim sukcesie "Look Sharp!", płyta "Joyride" miała ugruntować pozycję Marie Fredriksson i Pera Gessle jako nowych supergwiazd na muzycznej scenie i tak też się stało. 1 maja 1991 roku tytułowy utwór poszybował na 1. miejsce zestawienia Billboard Hot 100 i zapewnił sprzedaż albumu na poziomie 11 milionów egzemplarzy.

Jubileuszowa edycja ukazuje się na 4-płytowym winylu oraz 3-płytowej wersji kompaktowej. Wydawnictwo zawiera oryginalny materiał, jak również niepublikowane wcześniej i rzadkie nagrania, które dokładniej przybliżają ten okres w historii Roxette i muzyki pop. Całość uzupełnia bogato ilustrowana 32-stronicowa książeczka.

Wśród 12 wcześniej niepublikowanych nagrań znalazła się pierwsza wersja kawałka "Hotblooded", który oryginalnie miał otwierać "Joyride". W zestawie znajdują się również dema piosenek, które Per nagrał ze swoim wcześniejszym zespołem Gyllene Tider.

- Jesienią 1989 roku przygotowywałem rozmaite piosenki dla Roxette - wspomina Per Gessle. - "Run Run Run" i "Another Place, Another Time" z "Heartland Café" długo były mocnymi kandydatami, więc nagraliśmy bardziej "roxette'owe" dema. "Run Run Run" była moim faworytem, uważałem, że miała duży potencjał.

Te dwa utwory nigdy jednak nie doczekały się pełnych, studyjnych wersji.

- Chociaż wciąż byliśmy w trasie, promując "Look Sharp!" i "It Must Have Been Love", znalazłem czas, by napisać nowe piosenki - dodaje muzyk. - Większość z nich była przystosowana do wokalu Marie i ostatecznie wybraliśmy właśnie te.

Inne znalezione w archiwach dema z 1990 roku to: "Small Talk", "Church Of Your Heart", "Physical Fascination", "Things Will Never Be The Same", "I Remember You" oraz przede wszystkim B-side "The Sweet Hello, The Sad Goodbye" - jedna z najlepszych piosenek, która nigdy nie trafiła na album. Utwór choć nie pojawił się na płycie, znalazł uznanie fanów i innych artystów, w tym amerykańskiej wokalistki Laury Branigan, która nagrała swój cover.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca