Muzyka

Inno wystąpi przed Draconian i Nightfall

Włoska Inno grupa po raz pierwszy zaprezentuje się w Polsce.
Draconian zagra dwa marcowe koncerty w Polsce w ramach promocji swojego najnowszego albumu - "Under A Godless Veil", który ukazał się w 2020 roku nakładem Napalm Records. U boku zespołu występować będzie grecka grupa Nightfall.

Podczas części koncertów trasy, w tym na występach w Polsce, w roli supportu zagra również Inno - młody zespół pochodzący z Rzymu. Inno zadebiutowali studyjnie w 2020 roku albumem "The Rain Under" od Time To Kill Records. Obecnie Włosi pracują już nad swoim drugim wydawnictwem.

Na koncerty Draconian w towarzystwie Nightfall i Inno zapraszamy kolejno: 10 marca 2022 roku do klubu Hydrozagadka w Warszawie oraz 11 marca 2022 roku do gdańskiego Drizzly Grizzly.

Aż pięć lat Szwedzi z Draconian kazali nam czekać na następcę znakomitego "Sovran". Na szczęście nowy album - "Under A Godless Veil" - ukaże się już w październiku, co nie dziwi, bo to bardzo jesienne dźwięki. Kusząca melancholia pełzająca po posępnym monolicie doom metalu, Heike Langhans rzucająca czar swoim słodkim głosem i odpowiadający jej wściekły growl Andersa Jakobssona, potężne, ale krystalicznie czyste brzmienie. A skoro jest nowa płyta to trzeba ruszyć w trasę, dzięki czemu będziemy mogli dać się pożreć Draconian również w Polsce.

Ogłoszone w czerwcu br. przebudzenie Nightfall z trwającego zbyt długo letargu było doskonałą wiadomością nie tylko dla fanów greckiego brzmienia. Bo Nightfall z jednej strony wpisywali się w nurt prezentowany przez innych rodaków - ten melodyjny black metal, oparty raczej na skrupulatnym budowaniu diabolicznej aury niż rzyganiu piekłem - ale z drugiej robili zawsze wszystko po swojemu, na każdej płycie poszerzając pole artystycznych zainteresowań, czy to o wątki gotyckie, czy symfoniczne, czy nieco bardziej radykalne rozwiązania. Zespół Efthimisa Karadimasa podpisał właśnie kontrakt z Season of Mist, co oznacza, że czeka nas następca znakomitej "Cassiopei" - podobno na początku 2021 roku.

Początkowo Inno tworzyli Marco Mastrobuono (gitara basowa), Elisabetta Marchetti (wokal, klawisze), Cristiano Trionfera (gitara) i Giuseppe Orlando (perkusja). Ci muzycy nagrali debiutancki album "The Rain Under" (2020) zwieńczony udanym coverem Pink Floyd "High Hopes". Na płycie granie w stylu Katatonii, Amorphis przecina się z doomowym ciężarem gitar i progmetalowymi strukturami oraz mrocznymi klimatami á la Porcupine Tree. Wyjątkowego kolorytu piosenkom nadaje swoim krystalicznie czystym śpiewem Elisabetta Marchetti. Krótko przed końcem 2021 roku zespół Inno ogłosił powiększenie składu o drugiego gitarzystę, którym został Riccardo Gioggi. Weźmie on już udział w pisaniu utworów na drugi studyjny album grupy.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 grudnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca