Muzyka

VTSS zapowiada EP-kę "Projections"

VTSS, Polka wydająca w Technicolour/Ninja Tune udostępniła nowy singiel "For Your Safety" z nadchodzącej EP-ki "Projections".
Poprzedni singiel producentki i DJ-ki "Trust Me" trafił na listy najlepszych nagrań 2021 prestiżowych europejskich redakcji: Resident Advisor, DJ Mag, The Quietus czy Mixmag. Hipnotycznie zdekonstruowany klubowy utwór "For Your Safety", zapowiada pierwsze wydawnictwo urodzonej w Polsce i mieszkającej w Londynie producentki dla wytwórni Ninja Tune.

- "Projections" to moje archiwa, marzenia, wizje z czasów lockdownu - mówi Maryna Maja aka VTSS. - Nowy kawałek oddaje moment osobistego przełomu, po miesiącach niepokoju i umierających nadziei; odzwierciedla mój własny proces reinterpretacji świata zewnętrznego i szukania swojej roli w odmienionym społeczeństwie jako osoba i artystka.

VTSS to jedna z najjaśniejszych nowych gwiazd techno ostatnich lat. "Projections" to, jak sama mówi, "nowy rozdział" w jej karierze, który jednocześnie reprezentuje świeży kierunek i powrót do jej eksperymentalnych korzeni. Po przenosinach z Berlina do Londynu we wrześniu zeszłego roku, polska artystka zwietrzyła szansę by odkryć siebie na nowo. Nagle odnalazła wolność w poszukiwaniu świeżych pomysłów muzycznych z dala od mrocznych dźwięków światowej stolicy techno. W listopadzie tego roku Polka trafiła na okładkę "Mixmaga" zaś Danny L Harle, wybrał ją do zremiksowania utworu ze swojego projektu "arlecore", przedstawiając Polkę jako "przyszłość muzyki tanecznej". VTSS wystąpiła też w filmie ekskluzywnej marki A Better Mistake, którego akcja rozgrywa się w undergroundowej scenie klubowej

"Projections" EP ukaże się 28 stycznia, a wkrótce możemy spodziewać się więcej muzyki VTSS dla Ninja Tune.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca