Muzyka

Years Years z nowym utworem "Sooner or Later"

Years & Years tuż przed premierą albumu "Night Call" prezentuje utwór "Sooner or Later".
Album "Night Call" promują single oraz "Starstruck" i "Sweet Talker" (with Galantis). "Sooner Or Later" to ostatni utwór ujawniony przed premierą płyty. Olly Alexander planuje także trasę koncertową "The Night Call Tour", która obejmuje m.in. koncert na stadionie Wembley 26 maja.

Od ikonicznej już okładki, przez taneczne bity i świeże brzmienie, "Night Call" to odświeżający nowy rozdział dla Years & Years. Na całej płycie Olly Alexander używa swojego artystycznego potencjału, by przekraczać granice bycia gwiazdą głównego nurtu.

Muzyczną inspiracją były dla niego m.in. pionierskie postaci takie jak Sylvester czy ikony francuskiego house´u. Tematycznie Alexander sięgnął po fascynację postacią syreny, która zwodzi mężczyzn na pokuszenie. "Night Call" to między innymi album o poszukiwaniu miłości (lub kochanka), by ostatecznie stwierdzić, że najważniejsze jest odnalezienie siły w sobie samym. Ucieleśniając nową perspektywę charakteru - jak Ritchie w "Bo to grzech" - utwory napisane przez Olly´ego zacierają granice między fantazją i rzeczywistością. Łączą je jednak eksploracje życie queer. Hedonistyczne i eskapistyczne "Night Call" chwyta radość i oczekiwanie na wyjście na miasto, bo - jak mówi sam Olly: - Pisałem ten materiał z poziomu swoich czterech ścian. Chciałem znaleźć tak dużo przyjemności w muzyce, jak to tylko możliwe.

Jako Years & Years, Olly Alexander stał się jednym z najbardziej pionierskich wykonawców na współczesnej scenie popowej. Na koncie ma dwa świetnie przyjęte albumy, jest wokalistą, aktorem, ikoną mody i kulturalnym awangardzistą. Zdobył 5 nominacji do BRIT, a jego piosenki zgromadziły ponad 4,4 miliarda streamów. Alexander może pochwalić się także występami w tak prestiżowych salach jak O2 czy Wembley Arena. Jednocześnie Olly stał się nieustraszonym głosem pokolenia, poruszając publicznie kwestie zdrowia psychicznego czy problemów dotykających społeczności LGBTQ+. To wszystko doprowadziło go do nagrania "Night Call" - najważniejszej dotąd płyty Years & Years.

Album "Night Call" uaklaże się 21 stycznia.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca