Muzyka

Zapłonęła "Pochodnia" T. Love

Po licznych spekulacjach i przeciekach, zespół T. Love powrócił w składzie z albumu "King". Grupa zaprezentowała pierwszy singiel "Pochodnia", który zapowiada nadchodzącą płytę "Hau Hau".
- Bez wątpienia jest to piosenka miłosna, ale z kanonu T.Love. Oparta na impresjach z mojego życia, moich podróży, mojego punktu widzenia - opowiada Muniek Staszczyk. - Od początku czuliśmy z Jankiem, że powinna tu zaśpiewać jakaś fajna dziewczyna, więc zaprosiliśmy do współpracy Kasię Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni, bo wcześniej wpadła mi w ręce ich płyta i bardzo mi się spodobało to, co i jak grają. Tylko wtedy jeszcze nie wiedziałem, że oni są aż tak popularni! Bonusem okazał się fakt, że Kasia i Jacek są dziećmi Kuby Sienkiewicza, którego bardzo lubię. Kasia nie tylko dziewczyńsko-kobieco, czyli najlepiej zaśpiewała swoje partie w tym damsko-męskim dialogu, ale też bardzo zmysłowo zatańczyła w klipie. Myślę, że ta fuzja spodoba się wszystkim. Całość kojarzy mi się mentalnie (nie muzycznie) z jedną ze starszych kompozycji The Cure, "Friday I´m In Love", ale od razu zaznaczę, że moim zdaniem dobrze napisane piosenki o relacji damsko-męskiej nigdy się nie starzeją.

- A mi "Pochodnia" kojarzy się z Maanamem, może przez chłód gitar ejtisowych w chorusach, trochę z The Smiths, ma taką rzewną melodykę plus trochę na pograniczu kiczu wstęp, ale za to chwytliwy - dodaje Janek Benedek. - Natomiast to co się dzieje w zwrotkach i refrenie, to jest nawiązanie do najlepszych tradycji rockowych lat 80. A dodatkowo Kasia swoim głosem wprowadza fantastyczny klimat, dla mnie majstersztyk. Dzięki niej ten numer zyskuje poetycką głębię. Jacek, brat Kasi też ma tu swój udział, bo gra solo na mandolinie. Utwór ma mnóstwo warstw, bardzo wiele tracków, był skomplikowany w miksie, ale... został pierwszym singlem! Uważam, że zasłużenie.

Klip do singla "Pochodnia" wyreżyserowała Marta Kacprzak. Jest tu sporo elementów nawiązujących do popkultury, fragmenty archiwalnych filmów, również w staro-nowo-obecnym składzie: Muniek Staszczyk, Janek Benedek, Paweł Nazimek, Jacek Perkowski i Sydney Polak.

"Pochodnia" poprzedza album zatytułowany "Hau Hau", który ukaże się 22 kwietnia.

- Ja jeszcze przed chorobą myślałem o ponownej współpracy z Jankiem, nawet udało nam się spotkać, ale 2019 minął mi na staraniach o powrót do żywych, a potem w 2020 walnęła ta zaraza a wraz z nią, jak wielu ludzi, i mnie dopadła depresja - wspomina wokalista. - Wszystko zaczęło się od tego, że Janek wrzucił mi do skrzynki pocztowej CD-ka z pięcioma swoimi kompozycjami i `odezwą do narodu´ (śmiech), którą nagrał z podkładem sprzężonej gitary elektrycznej: `Munio, nie będziemy przecież popełniali zbiorowego samobójstwa, trzeba powstać z kolan i coś zrobić, mimo tego albo dlatego, że jest jak jest´. Jak było, wszyscy pamiętamy. Każdy siedział zamknięty w domu i coraz bardziej zapadał się w sobie. Pamiętam, że wśród tych pięciu utworów był kawałek, który na płycie będzie nosił tytuł `Ja Ciebie kocham´, a który zrobił na mnie wtedy duże wrażenie. Tak duże, że od razu napisałem do niego tekst. I ten moment, to była moja pobudka na nowo i jednocześnie początek naszego drugiego, wspólnego życia. Jestem bardzo dumny z ponownej współpracy z Jankiem, że to wszystko się udało doprowadzić do końca i podjarany rokiem 2022! Ta płyta jest próbą powrotu do mentalnej radości i mam nadzieję, że tak zostanie odebrana przez ludzi.

Grupa T.Love zapowiedziała też trasę koncertową, której harmonogram przedstawia się następująco:

06 maja - Wrocław, A2
07 maja - Łódź, Wytwórnia
08 maja - Kraków, Studio
12 maja - Poznań, Tama
13 maja - Bydgoszcz, Fabryka Lloyda
21 maja - Warszawa, Stodoła
22 maja - Gliwice, Arena - koncert specjalny KING
16 lipca - Poniec, plener
28 lipca - Kołobrzeg, Amfiteatr
13 sierpnia - Ostróda, Amfiteatr
21 sierpnia - Koszalin, amfiteatr
27 sierpnia - Częstochowa, plener
09 wrzesnia - Kielce, amfiteatr
19 września - Płock, amfiteatr
13 października - Toruń, Jordanki
14 października - Gdańsk, B90


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca