Muzyka

Najbardziej popowy singiel Foals

Grupa Foals zapowiada nową płytę kompozycją "2AM".
Foals rozbudzają apetyty fanów przed premierą nowej płyty. Wiemy już, że album będzie nosił tytuł "Life Is Yours". Kolejnym po "Wake Me Up" singlem promującym to wydawnictwo jest utwór "2AM".

"2AM" to roztańczona, pełna pozytywnej energii piosenka, przywołująca skojarzenia z takimi hitami zespołu jak "My Number" i "In Degrees". Euforyczne brzmienie podbijają charakterystyczne dla zespołu skrzące riffy, a dla kontrastu - jak wskazuje tytuł - w tekście znajdziemy nocną melancholię.

- Pod względem muzycznym "2AM" to jedna z naszych najbardziej popowych piosenek. Jeśli chodzi o słowa, opowiada o serii powtarzających się, destrukcyjnych nawyków, które wiele osób podziela - mówi frontman Yannis Philippakis. - Na pewno jest to coś, z czym ja się muszę zmagać. Wyrażenie tego, co czuję poprzez tak radosną muzykę, było katartycznym doświadczeniem. Nagranie tej piosenki dało mi poczucie ulgi i nadzieję na zmianę.

Za produkcję "2AM" odpowiadają John Hill (Portugal. The Man, Florence + The Machine, Cage The Elephant) i Dan Carey (Tame Impala, Fontaines D.C.). Utwór został zarejestrowany w Real World Studios, w Bath oraz w należącym do Careya studiu w Londynie. Miksami zajął się laureat Grammy, Manny Marroquin (Post Malone, Kanye West, Rihanna).

"2AM" i "Wake Me Up" nadają ton nadchodzącej płycie "Life Is Yours". Trio, które poza Philippakisem, tworzą Jimmy Smith i Jack Bevan, ruszyło z pracami nad materiałem w londyńskiej sali prób podczas zimowego lockdownu w 2020 roku. W takich okolicznościach nowa muzyka szybko zaczęła przechylać się w stronę eskapizmu, zaraźliwej energii, słonecznych melodii i tekstów przenoszących słuchacza w czasie i przestrzeni. Album, na co wskazuje tytuł, zawiera elementy odrodzenia, dlatego też Foals nieco inaczej podeszli do jego tworzenia. Tym razem postawili na różne konfiguracje producentów i inżynierów.

"Life Is Yours" będzie następcą wydanego w 2019 roku najbardziej ambitnego, dwuczęściowego dzieła "Everything Not Saved Will Be Lost", które zapewniło Anglikom numer 1 na brytyjskiej liście sprzedaży oraz BRIT Award dla najlepszej grupy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 lutego 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca