Muzyka

Nick Cave, Iggy Pop i Franz Ferdinand także odwołują koncerty w Rosji

Nick Cave & The Bad Seeds, Iggy Pop oraz Franz Ferdinand dołączyli do artystów, którzy odwołali koncerty w Rosji.
Nick Cave & The Bad Seeds odwołali koncerty zaplanowane w Moskwie i Kijowie tego lata, deklarując solidarność zarówno z Ukraińcami, jak i Rosjanami, którzy sprzeciwiają się inwazji Władimira Władimira Putina.

- Nasze myśli i miłość kierujemy do odważnych mieszkańców Ukrainy, ich bohaterskiego przywódcy i wszystkich cierpiących z powodu tej bezsensownej wojny - napisała grupa na Twitterze. - Ukraino, stoimy z Tobą i wszystkimi tymi w Rosji, którzy sprzeciwiają się temu brutalnemu aktowi, i modlimy się, aby to szaleństwo zostało wkrótce zakończone.

Szereg artystów i organizacji wyraziło w ostatnich dniach solidarność z Ukrainą. Rosyjski raper Oxxxymiron odwołał sześć wyprzedanych koncertów w Moskwie i Petersburgu protestując przeciwko inwazji Putina. Europejska Unia Nadawców zakazała Rosji udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022, jednym z najpopularniejszych programów pozasportowych na świecie. Aktywistka i współzałożycielka Pussy Riot Nadieżda Tołokonnikowa sprzedaje NFT, aby zebrać fundusze dla ukraińskich cywilów. Ostatni program "Saturday Night Live" rozpoczął się występem ukraińskiego chóru Dumka z Nowego Jorku, który zaśpiewał "Prayer for Ukraine".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca