Muzyka

Foals na wakacje

Nowa płyta zespołu Foals, "Life Is Yours", ukaże się 17 czerwca.
Płytę promują single "2AM" i "Wake Me Up".

- Pod względem muzycznym "2AM" to jedna z naszych najbardziej popowych piosenek. Jeśli chodzi o słowa, opowiada o serii powtarzających się, destrukcyjnych nawyków, które wiele osób podziela - mówi frontman Yannis Philippakis. - Na pewno jest to coś, z czym ja się muszę zmagać. Wyrażenie tego, co czuję poprzez tak radosną muzykę, było katartycznym doświadczeniem. Nagranie tej piosenki dało mi poczucie ulgi i nadzieję na zmianę.

"2AM" i "Wake Me Up" nadają ton nadchodzącej płycie "Life Is Yours". Trio, które poza Philippakisem, tworzą Jimmy Smith i Jack Bevan, ruszyło z pracami nad materiałem w londyńskiej sali prób podczas zimowego lockdownu w 2020 roku. W takich okolicznościach nowa muzyka szybko zaczęła przechylać się w stronę eskapizmu, zaraźliwej energii, słonecznych melodii i tekstów przenoszących słuchacza w czasie i przestrzeni. Album, na co wskazuje tytuł, zawiera elementy odrodzenia, dlatego też Foals nieco inaczej podeszli do jego tworzenia. Tym razem postawili na różne konfiguracje producentów i inżynierów.

"Life Is Yours" będzie następcą wydanego w 2019 roku najbardziej ambitnego, dwuczęściowego dzieła "Everything Not Saved Will Be Lost", które zapewniło Anglikom numer 1 na brytyjskiej liście sprzedaży oraz BRIT Award dla najlepszej grupy.


źródło: megafon.pl
przysłano: 2 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca