Muzyka

Szermierka i muzyka Em Beihold

Em Beihold zbiera pochwały za najnowszy singiel "Numb Little Bug".
Co łączy chwytający za serce songwriting i zawodową szermierkę? Otóż, Em Beihold.

22-letnia Em Beihold odnalazła połączenie pomiędzy tworzeniem muzyki oraz szermierką. Artystka przyznaje, że sportowa dyscyplina wymaga podobnej energii oraz wytrwałości co tworzenie muzyki. Szermierka pomogła Em Beihold w radzeniu sobie z poczuciem izolacji w pandemii, dzięki czemu młoda twórczyni odnalazła też w sobie więcej siły na tworzenie muzyki.

W maju 2021 Beihold wydała klip do singla "Groundhog Day", w którym - podobnie jak w kultowym "Dniu świstaka" - przeżywała ten sam dzień w kółko, dając upust poczuciu odosobnienia i pozwalając fanom przejrzeć się w lustrze własnych lęków i niepewności.

Nie jest niespodzianką, że piosenka o tak uniwersalnym przekazie spodobała się słuchaczom, a klip zgromadził ponad 20 milionów wyświetleń. Choć głównym tematem piosenki był kalejdoskop emocji związanych z pandemią, "Groundhog Day" to także ponadczasowa historia o odkrywaniu samego siebie.

Najnowszy singiel Em Beihold to "Numb Little Bug", który już teraz podbija serwisy cyfrowe, również utrzymany jest w bardzo osobistym tonie, niczym kartka z pamiętnika.

Za sprawą szczerych tekstów Beihold sprawia, że bardzo łatwo jest znaleźć bratnią duszę w jej muzyce. Artystce udaje się także połączyć szeroki wachlarz gatunków w głęboko osobistym i łatwym do utożsamiania się popie. Jak mówi sama Em, nie zależy jej na robieniu "czegoś, co już zostało zrobione, raczej na czymś nowym". W jej muzyce na równych prawach funkcjonują alternatywny pop, folk czy jazz. Przede wszystkim Beihold wykorzystuje swoją muzykę do unowocześnienia klasycznego jazzu, odnajdując w nim znajome i nostalgiczne momenty, a jednocześnie proponując zupełnie nowe elementy.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca