Muzyka

Coals ruszają w trasę po Polsce

Coals przychodzą z pomocą, by umilić oczekiwanie na gorące lato swoją najnowszą trasą koncertową.
"REWAL", czyli najnowsze wydawnictwo zespołu przenosi słuchacza na egzotyczne, ekscytujące i nieco tajemnicze wakacje. Swoim nostalgicznym brzmieniem zespół przywołuje klimat letnich imprez, trwających całą noc. Nie brakuje także onirycznego klimatu charakterystycznego dla Coals. Podczas najnowszej trasy koncertowej zespołu usłyszymy zarówno utwory z ich najnowszej EP-ki "REWAL" jak i piosenki, które od dawna słychać w streamingach.

Harmonogram trasy:
19 maja - Drizzly Grizzly, Gdańsk
20 maja - Pogłos, Warszawa
22 maja - Poczta Główna, Kraków
27 maja - Scena Robocza, Poznań
28 maja - Akademia, Wrocław

Coals to młody duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Zespół szybko zdobył uznanie słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które publikowali na platformie Youtube. Coalsi mają na koncie liczne występy na zagranicznych festiwalach, m.in. Positivus, Pohoda Festival, Tune In-Tel Aviv, Primavera Sound czy Iceland Airwaves. Nagrali również wideosesję dla kultowego radia KEXP w Kex Hostel w Reykjaviku.

W 2017 roku ukazał się ich debiutancki album "Tamagotchi". Płycie towarzyszyła trasa, która obejmowała kraje Beneluksu, Niemcy, Francję, Austrię, Czechy oraz Estonię.

Po "Tamagotchi" Coalsi wydali oniryczną, około-rapową i nieco eksperymentalną EP-kę "Klan" (2019) napisaną wyłącznie po polsku. Na EPce gościnnie udzielili się m.in. Schafter, Bella Ćwir czy Kubi Producent.

W 2020 duet wydał drugi długogrający album "docusoap" pod szyldem wytwórni PIAS. Na krążku można znaleźć nawiązania do współczesnego alternatywnego R&B, ambientu oraz popularnego ostatnio trendu ASMR. Muzycy stosują tu również eksperymenty z obróbką wokalu. Modulacje i transformacje głosu nadają często hipnotyzujący klimat ich piosenkom. Za ten świetnie przyjęty album duet otrzymał nominacje do Fryderyków oraz Bestsellerów Empiku.

źródło: megafon.pl
przysłano: 4 kwietnia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca